Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáktól, anyukáktól...

Kismamáktól, anyukáktól kérdeznék?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki a terhességem, orvosnál még nem voltam, két hét múlvára tervezem, kalkulátor szerint 5 hét 5 napos vagyok.


A kérdésem az lenne, hogy mire kell odafigyelnem ebben az időszakban, van amit szabad/nem szabad?


Illetve, szedek terhesvitamint (dm sajátja), e vitamint és magnéziumot, ezen kívül kellene más is?



Köszönöm!



2018. márc. 25. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, hogy a dm-es vitaminban mik vannak, ami nagyon fontos a kezdeti időszakban az a folsav! Nézd meg kérlek és pótold azt is ha nincs benne, vagy nem elegendő. Nem ehetsz nyers húst, nyers tojást, és attól, hogy füstölt valami, azt sem (pl. kolbász). Én ezeket betartom, van aki nem veszi ennyire komolyan. Ha van cica a házban, akkor az almot innentől apuka vagy valaki más cserélje, semmiképp ne te. A lényeg az, hogy változatos, vitaminban gazdag ételeket egyél és ha fáradt vagy akkor tessék pihenni, fontos! :-) ha van kérdésed írj, ilyenkor nincs buta kérdés, én aztán tudom.

Első babás 13+2 hkm

2018. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)


400 µg ennyi folsav van a dm vitaminban, az vajon elég?

Magnéziumból mennyi kellene? Azt olvastam,ha görcsölök mensi szerűen akkor vegyek be, de akkor többször is bevehetnék, minimum 5-6szor, mert szokott, mintha megjönne.. ez normális?

2018. márc. 25. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Folsav, sok folyadék, ne erőltesd meg magad. Gratulálok :)
2018. márc. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A femibionban is ennyit írnak, úgyhogy elvileg ez így elég. Magnéziumot én szedek mert kicsit görcsöltem,foleg 5-8. héten, de azóta is szedem mert néha még érzem. Akkor 3x1-et vettem, majd emeltem idővel 3x2-re mert ha azonnal sokat veszel be hashajtó hatása van. Magnosolv és a magnerot a legjobb. Mostanra csak akkor veszek be, ha erősebben érzem a kis görcsöket, ami a doki és a védőnő szerint is normális. :-)
2018. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2018. márc. 25. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Fontos a folsav, de szerintem ne aggód túl, hogy most milyen fajta, mit kell még szedni stb... Én konkrètan rosszul voltam a terhesvitamintól, nem birtam szedni, mert az első 3 hónapban minden kijött belőlem. Ez meg plusz rátett. Magnéziumot èn csak akkor szedtem, ha görcsöltem. Inkább a tàplàlkozàsra figyeltem, hogy sok vitamint egyek, ès naponta többször kisebb adagot (persze miutàn màr tùl voltam a rosszullètes időszakon) sok sèta a friss levegőn stb. Most van egy makk egészsèges 5hónapos kislànyom. Gratulàlok, kellemes babavàràst! :)
2018. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Magnéziumot én is szedem ha görcsölök, de ma pl egész nap tartott az alhasi feszülés-görcsölés-mindjárt megjön érzés.. nem tudom ez mennyire normális?
2018. márc. 26. 15:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Nekem ia volt ilyen és kicsit aggódtam miatta, de az orvos megnyugtatott, hogy teljesen normàlis. Sok vàltozàson megy most àt a tested, legfőkèpp a mèhed, így ez nem jelent semmi rosszat. De persze, a legjobb, ha megkèrdezed te is, ha mèsz ultrahangra :)

Èn a màsodik trimesztertől nagyon èlveztem a terhessèget. A harmadik hònap utàn semmi panaszom nem volt, ès a szülèsig semmi bajom nem volt, a derekam se fàjt, làbaim se. Csak az alvàs volt kènyelmetlen :D de mindenkinek ilyen kellemes babavàràst kìvànok!

2018. márc. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!