Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet terhesen biciklizni?

Meddig lehet terhesen biciklizni?

Figyelt kérdés
Tudom 1000kérdés van, át is néztem őket. A munkahelyen nagyon messze van és mivel nincs autónk, reggel és este biciklivel megyek, ill. jövök, viszont a munkahelyemen is szaladgálok, csinálom a dolgom, a nap végére nagyon kemény a hasam és már a hazaúton nagyon fáj, alig van erőm hazamenni.. Táppénzre nem igazán szeretnék menni.

2018. márc. 25. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Ameddi bírsz, de lehetőleg ne ess el - amúgy az esésveszély miatt nem kéne.
2018. márc. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Ameddig akarsz és tudsz. Hollandiában élek, itt a mindenórás kismama is biciklizik
2018. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérd ki az orvosod véleményét. Látod, van aki mindennaposan is teker, nekem már az elején azt mondta a dokim, h inkább ne.
2018. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Szülés előtti napokban is ttekertem, hátul a másfél éves gyerekemmel.

Nem értem amúgy, hogy miért esnék el. Aki nem épp terhesen tanul meg biciklizni, valamint gyakran használja, az nem esik el...

2018. márc. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Amíg jól esik. De ha neked hazafele fáj is a hasad biciklizés közben, akkor nem nagyon kéne már. Hány hetes vagy, hogy ennyire nem szeretnél (még?) táppénzre jönni? Bejáráshoz nincs más opció?



Felénk esetleg a részegek szoktak bicajjal elesni.

2018. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Elvileg bármeddig, gyakorlatilag veszélyes



A kismamák könnyebben megszédülnek


Egy idő után az egyensúlyérzék is más lesz, mert változik a súlypont


Lazulnak az izmok, az izületek ( készülve a szülésre, már az első trimeszterben is)

Tehát sérülékenyebb az ember..

Az esést nem is emlegetve..


Szóval normal esetben én az első időtől hanyagolnám a biciklit és a futást is..( hanyagoltam is..)

2018. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én már javában vajúdtam,amikor haza kellett tekernem a 2 éves lányommal a gyerekülésbe. Jaj de rossz visszagondolni :D fájások alatt majd széttört a kezembe a kormány 😀😀
2018. márc. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még csak 17 hetes vagyok, ezért nem mennék táppénzre, augusztus 30-ra vagyok ki írva, és úgy gondoltam, hogy júniusban dolgozok utoljára, de így, hogy biciklivel kell járnom, meggondolom. Szerdán megyek az orvosomhoz, megkérdezem tőle, hogy mitévő legyek, ugyanis a védőnő csak annyit mondott, hogy ha magnézium szedésére se csökken a keményedés, akkor ne dolgozzak, mert elvileg a keményedésnek csak a terhesseg vége fele kellene jelen lennie..
2018. márc. 26. 08:17
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia, én két nap múlva lépek a 40. hétbe és tegnap is bicikliztem:-D vigyázok magamra és mindig jön vki velem, nem megyek gyorsan, így minden oké. A sok sétától meghülyülök, így meg gyorsabb elmenni mindenhová. A kórházba is 1 óra majdnem gyalog most már... És ha emiatt jönnének a fájások véletlenül, hát na, már időben lennénk nagyon is :-D egy-két héttel ezelőtt kérdeztem NST-n, hogy gáz-e, hogy még mindig tekerek, azt mondta a nőci, hogy ha lehet, ne híreszteljem, viszont ő is sokáig így ment mindenfelé:-D

Vigyázz magadra nagyon, ha nincs probléma és nem vagy nyitva, akkor nyugodtan :-D

2018. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy a holland mindenórás kismamák 100%-ot kapnak, én meg magyar kismam 0%-ot. Nem is értem hogy mertem kimozdulni a lakásból a lányommal. Életveszély!
2018. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!