Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Füstölt sonka, nem volt...

Füstölt sonka, nem volt megfőzve, lehet baj belőle?

Figyelt kérdés

Megettem 2 szelet füstölt házisonkát, utána kapcsoltam, hogy nyersen ezt nagyon nem ajánlott.

21 hetes vagyok.

Mi lehet belőle?



2018. márc. 31. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Liszterozis -> halva szules, fogyatekossag

Keves az eselye, de meg van. Olvass utana.

2018. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Legrosszab esetben botulizmus. Amúgy én gyerekkorom óta eszem nyers sonkát, és soha nem volt semmi bajom. Ha megfelelő körülmények közt lett elkészítve, akkor nem lehet bajod tőle.
2018. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De hogy tudok utána járni, hogy fertőzött lettem-e? Ez mennyi idő után mutatható ki?
2018. márc. 31. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Jó eséllyel semmi bajotok sem lesz. A liszterózis nagyon ritka, lehet toxoplazma is amúgy, utóbbi általában tünetmentes, meg ha korábban fordult elő, akkor ez nem fenyeget, a liszterózis lehet tünetmentes és lehetnek nagyon súlyos tünetei is. Nem mondom, hogy egyél nyers sonkát, mert biztonságosabb főve, de azért utólag igyekezz ne ráparázni, nagy eséllyel semmi baj nem lesz.
2018. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Többet biztos, nem eszek, egyszerűen elfelejtkeztem róla, hogy ezt nem kéne...

3. terhességem amúgy, toxoplazmára az elsőnél szűrtek többször (macskák miatt ugyan), és negatív lett mindig, a másodiknál már nem voltak körülöttem macskák, nem is nézték, és most sem, nem tudom, hogy az elmúlt 9 évben áteshettem-e rajta.

2018. márc. 31. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Megbíztható helyről lehet


( pácoláshoz használ pácsó, és maga a füstölés is csökkenti a botulizmusért felelős baktérium szaporodását...tehát a toxikus mennyiség szinte elképzelhetetlen a füstölt áruban- otthoni környezetben esetleg...de pl ha mi készítünk valamit, az tuti van olyan mint akármelyik jobb húsüzemben ----élelmiszermernökként dolgoztam is mind vágóhídon, mind üzemi laborban)


Egyébként jellemzőbb a nem rendesen tisztított zöldség( talajszennyezződésből fakad) okozza..

2018. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!