Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 hetes terhes vagyok és...

3 hetes terhes vagyok és félelem lett urrá rajtam, a jövőmről, a felelősségről, az életemről, mennyire normális ez?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok,tehát már nem olyan fiatal,ez az első terhességem. Biztos önzőnek tűnök, de eddig nem kellett mindenről lemondanom szinte. Nem az anyagiakat értem ezen,hanem azt hogy elmehettem bárhova, azt csinálhattam amit akartam. Évekig külföldön éltem, 2 éve hazaköltöztem hogy itthon egy új szakmát, pályát kezdhessek. Az iskola még folyamatban van. 2 éve van élettársam is. Most mégis úgy érzem, hogy nem állok készen még erre. Félek attól, hogy most akkor mindenről le kell mondanom. Ez sokakban biztos ellenszenvet válthat ki, de nem tudom feldolgozni. Elvetetni viszont nem akarom. Volt már valaki ilyen helyzetben, érzett valaki hasonlót? Hogyan lehet ezt kezelni?

2018. márc. 31. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Pedig erre csak azt lehet irni, hogy fura. 35 vagy. Nekem 3 gyerekem volt mar ennyi idosen. Valoszonuleg neked boven volt idod kiszorakozni magad. Most mas elet jon.
2018. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
3 hetes? Azt meg hogy?
2018. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

nem kell túldramatizálni, most is azt csinálhatsz majd, amit akarsz

3 hetes terhesség lehet, hogy meg se marad

ami vele jár, azzal meg szembe kell nézni, először foglalkozz a terhességeddel, aztán azzal, hogy mi kell a babának, a 2-3-4 év múlva kínálkozó nyaralásokon most még korai rágódni, majd meglátod, hogy mi lesz

2018. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Nyugi!Teljesen normàlis érzések.

Viszont a következő 9 hónapot töltsd felkészüléssel.Az elején,amíg nem ràzódsz bele nem lesz egyszerű és sok àldozatot fog kívânni,minden megvàltozik!De rajtad múlik hogy alakítod a csalàdi életet!Ha ügyes vagy és RUGALMAS,akkor a gyerek csak hozzàtesz az életetekhez!

2018. márc. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Hát most akkor fel kell nőni a feladathoz, nincs más megoldás. Gondolj arra, hogy eddig minden érted volt, most ideje, hogy kicsit visszaadj te is. Egyébként 3 hetes terhes biztos nem vagy, az utolsó menzesz első napjától kell számolni,tehát 4 hetes vagy, mire kimarad a menzeszed. Azért ezeknek a dolgoknak is lassan nézz utána.
2018. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen normalis. Ezek a hormonoktol is vannak. Majd elmulik.

Nekemis volt ilyen tudom milyen rossz. De nem fogod megbanni csak most tunik szornyunek mert ismeretlen es uj

2018. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Milyen jövődről? negyvenes éveidben egy 6 éves gyerek ceruzáit fogod ellenőrízni, hogy ki vannak-e hegyezve.
2018. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

"Most mégis úgy érzem, hogy nem állok készen még erre"

Nem érzenéd 500 évesen sem, hogy készen állsz - mint ahogy általában nem érzik az emberek :)

2018. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor nem terhesség még, nevezzük megtermékenyülésnek.Nem ez a lényeg. Itt a lényeg a lélektani oldala.


"Milyen jövődről? negyvenes éveidben egy 6 éves gyerek ceruzáit fogod ellenőrízni, hogy ki vannak-e hegyezve."Kedves hozzászóló, te most ironikusan azt szeretnéd mondani, hogy csupán főállású anyuka leszek, netán azt hogy 35 éves vén tyúkként már rég kiöregedett vagyok? Ne aggódj, Magyarországon ezt már nagyon sokszor megkaptam hogy 30 év felett már ne is szüljek ha addig nem tudtam le. Az anyaságomat már rég eltemették sokan mikor már betöltöttem a 30-at. Lehet ez is hozzájárul ahhoz hogy most úgy érzek ahogy.

2018. márc. 31. 19:33
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, szinte minden terhes ilyen ambivalens érzésekkel küzd az első hetekben. Milyen lesz? Jó leszek? Nyugodj meg, később lecsillapodik ez.
2018. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!