Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most tényleg igaz, hogyha nem...

Most tényleg igaz, hogyha nem szedtem terhesség előtt folsavat akkor nagy a valószínűsége hogy beteg gyerekem lesz?

Figyelt kérdés
Én nem értem hogy mi ez a folsavas őrület? Ma is olvastam egy oldalon,hogy azoknál akik nem szedtek folsavat mire megtudják hogy terhesek a folsav szempontjából lényeges fejlődési szakasz már lezajlott és már eldőlt, hogy a baba egészséges-e vagy sem. Namost az emberek elég nagy százaléka itthon is nem tervezett egészséges gyermekeket szült már. Nem gondolom hogy a legtöbb pont folsavat és terhesvédő vitaminokat szedett fogantatás előtt. Régebben meg pláne nem voltak ennyire tudatosak. Most akkor lehet egészséges gyerekem vagy sem? A professzorom amúgy 4 mg-ot ajánlott (nem vagyok vérszegény), de úgy látom a többség szerint az meg már túl sok. Most akkor mi a helyzet? Aggódjak vagy sem? 5 hetes vagyok

2018. ápr. 3. 16:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%

Nem őrület, tény.

Az idegcső lezáródási rendellenességek megelőzésében kulcsszerepet játszik, és mire tesztelsz, már valóban "késő".

Ez 30 éve is köztudott volt.

De nem csak tablettában lehet bevinni, csak a kellő mennyiséget könnyebb abban.


És a "késő" se azt jelenti, hogy biztos beteg lesz.


Ezt is leírják mindenhol.

Csak tudni kéne olvasni.


Neked nyugi tablettát ajánlok, mert meg fogsz őrülni a terhesség végére.

Tudtad, hogy elvetélhetsz a kiírt napod előtt 1 nappal is?

2018. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Hát engem nem stresszeltek emiatt. A dokim se mondta, hogy szedjek pluszban.

A terhesség 7. hetében vizsgált meg és mondta, szedjek Elevitet. Azt szedtem végig és egy teljesen egészséges, eddig nem betegeskedő (értsd: nem kap el könnyen vírusokat) gyermekem született.


Tudom, hogy van orvosi szakvéleménye a témának, de ha ez ennyire fekete fehér lenne, akkor tényleg az emberiség nagyon nagy százaléka betegen születne.

Kérdezz rá egy külföldön élőre, hogy náluk mit mondanak és mi az "eredmény", mit mutatnak a számok.

2018. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Ez így nem igaz, hogy nagy valószínűséggel beteg lesz a babád, nyugi. :) A folsav nagyban segíti megelőzni a velőcső záródási rendellenességek (nyitott geric, nyitottt koponya) kialakulását. Legnagyobb szükség valóban a terhesség lehelején van rá, ezért ha tervezett a baba akkor érdemes szedni a próbálkozás alatt. De attól, hogy nem szedted nem lesz nagy valószínűséggel beteg a magzat. Én az orvosom javaslatára napi 3 mg-ot szedtem a 12. hétig mindkétszer és pont nem érdekelt, hogy szupianyu86 mit javasol a neten. Neki valószínűleg nincs diplomája és 20+ év tapasztalata. Ja és az első babánál nem szedtem a fogantatás előtt mert 3 év alatt jött össze és pont feladtam az egészet, hogy akkor megyünk a meddőségibe ősszel, erre terhes lettem nyár végén. Egészségesen született. Boldog babavárást! :)
2018. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Azért ne véssük már kőbe, hogy a kérdező tutira beteg gyereket fog szülni, első válaszoló, ne ijesztgesd már!


Kérdező, babatervezésnél szoktak az emberek előre gondoskodni a megfelelő folsav és vitamin bevitelről, de tudod hány olyan spontán teherbeesés van, ahol nem tudja az illető, hogy terhes, így esélye sem volt felkészülni a babatervezés időszakára? Mégis egészséges gyermekeket szülnek.


Mostantól szedj folsavat bár jobb, ha terhesvitamint szedsz.

2018. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
4, neked is gondjaid vannak a szövegértelmezéssel...
2018. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Igen, izgulok. Valaki jobban viseli,valaki kevésbé. Magam körül látok 1-2 fogyatékos gyereket és rettentően nehéz velük. A szülők is idegileg kivannak. Ettől én rettegek.

Ha testi fejletlensége van akkor azt az uh ki tudja mutatni ha jól tudom a legtöbb esetben, de a szellemi fejletlenséget nem például autizmus esetében.

2018. ápr. 3. 17:06
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Az izgulás nem segít. Sőt, a stressz szintén (állítólag) árt.

Egészséges terhességből, egészségesnek tartott magzattal is lehet beteg gyereked. Sérülhet szülés közben is.

Ha ezt a kockázatot nem tudod elfogadni, még nem csúsztál le az abortuszról!

2018. ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Az olvasási készségről csak annyit, hogy én épp azt írtam, hogy azon a bizonyos oldalon kijelentették hogy már eldőlt hogy a baba egészséges lesz-e vagy sem.
2018. ápr. 3. 17:09
 9/23 A kérdező kommentje:
Rendben, én értem hogy az izgulás nem segít,de ez ösztönös érzés. Mint ahogy még az anyaállatok is ösztönösen aggódnak a picinyeikért. Én végtelenül racionális ember vagyok, nekem szükségesek a pontosabb adatok ahhoz hogy valamit megértsek és elfogadjak. A doktornőhöz akihez megyek mindent megkérdezek és azt is hogy kb. hány százalék az esély hogy beteg gyerekem lenne.
2018. ápr. 3. 17:12
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
A folsav egyetlen rendellenességet előz meg, azt sem 100 százalákosan, lehet ezer más baja ezenkívül a babádnak, egy része kiderülhet a terhesség alatt, a többi csak szülés után. Baromi nagy hülyeség ennyire parázni a folsav fontosságán.
2018. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!