Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt javasolják, hogy pihenésko...

Azt javasolják, hogy pihenéskor a kismama a lábait polcolja fel, de háton lehetőleg ne feküdjön, akkor ezt hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Amikor lefekszem pihenni, mindig eszembe jut, hogy bal oldalt fekvés ajánlott, valamint a lábak felpolcolása. Ha ezt így együtt megteszem, konkrétan a hasamnál "törne meg" a testem... Külön-külön ajánlott ezek szerint? De ha felpolcolom háton fekvésben, akkor meg a baba súlya miatt nem ajánlott háton fekvés történik éppen. Segítsetek az egészséges és megfelelő pihenésben egy első gyermekes kismamának! :) 24 hkm

2018. ápr. 6. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Ne polcold fel a lábad, feküdj úgy ahogy kényelmes, lehetőleg ne háton.
2018. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Jot nevettem, bocsi :)


Ha fekszel, eleve fent van a labad ...

2018. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Másodiknak írom, hogy igen, csak azt mondják, jobb ha magas(abb)ra van téve a lábszár/lábfej. Egyébként én is jót nevetek, már ahogy végiggondolom is. De tényleg minden nap felmerül bennem, le kellett ide írnom :)
2018. ápr. 6. 15:56
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Bocsi, hogy kozbe offolok, de mi a baj a haton fekvessel? Nekem csak ugy kenyelmes.
2018. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ülve is érdemes felrakni a lábakat, nem kell hozzá feküdni. Fekvéskor pedig pl. párnát tudsz alá rakni, attól még nem fogsz “megtörni”.


Háton egy idô után nem ajánlott feküdni, mert a baba súlya nyomja a gerinc melletti ereket, ami nem tesz jól a vérkeringésnek. Illetve zsibbadást is okozhat, ha ideget nyom.

2018. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1. A háton fekvést nem úgy kell elképzelni, hogy ha nap közben eldőlsz fél órára, akkor se szabad, annyitól nem lesz baja a babának, de éjszaka lehetőleg ne így aludj.

2. A felpolcolt lábbal való pihenést nem úgy értették, hogy fekvés közben is, hanem, ha pl ülve pihennél, ne lógasd a lábad, tedd fel valahová. De nekem pl az utolsó hónapig nem volt erre szükségem, nem vizesedtem, akkor is csak azért, mert nyár volt, és 35 fok.

2018. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg mindenki érzi, ha gond van és pózt kell váltani. Én pl rohadtul érzem, ha háton fekszem és a fejembe nem jut elég vér, ami ülve is gyakran előfordul. A lábat felpolcolni nem muszáj, a lényeg, hogy ne lógjon. Én ha ülök, fel szoktam tenni másik székre a jobbat, mert az a problémás. Ennek a lábas dolognak leginkább akkor van jelentősége, ha vizesedsz.
2018. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
5-ös jól írja, nekem ultrahangon volt, hogy pár perc hanyatfekvés után elkezdtem szédülni.
2018. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Első Gyermekes,

Úgy feküdj,ahogy kényelmes!Érezni fogod,a kicsid pedig éreztetni fogja mi a jó.

2018. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem ajánlott a haton fekvés..viszont én bizony minig úgy kelek fel..

Ha oldalt fekszem zsinbbadásra kele( mind két oldalt próbáltam)

A lában ma. Csípőmtől zsibbad..

Úgyhogy amikor kényelmetlen haton( van ilyen is) a baba mindig jelez..


Amügy félig ülő helyzetben gondolják ezt a polcolást..

:)

19 hkm

29 hkm

2018. ápr. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!