Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetesen az egész has görcsöl...

9 hetesen az egész has görcsölése normális?

Figyelt kérdés
Nem vérzek, sem barnázok, csak görcsölök néha. Napi 1x jön rám ez az egèsz hasigörcs, volt hogy nem tudtam leülni annyira, de csak pár pillanatig. Lehet amiatt van, hogy nem tudok nagy wc-zni? Volt hogy 3 napig nem tudtam, pedig ettem úgy ahogy eddig is rendesen.
2018. ápr. 16. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Valoszinu, hogy nem a mehed gorcsol, hanem a beleid. Nagyon eros szelgorcs, amit az okoz, hogy szekrekedesed van es puffadsz is a terhrsseg miatt, raadasul a ritka szekeles miatt a gaz sem ugy tavozik, ahogy kellene.

Nekem is volt ilyen, nagyon fajdalmas, kellemetlen, raadasul az eros belmozgas irritalja a mehet, szoval egy ido utan mar tenyleg az is fajt.

Valahogy be kellene inditanod az emesztesedet. OK, hogy lelassul a hormonok miatt, de lehet hatni ra. Igyal sokat (ne cukrosat), probalj enni zoldseget/gyumolcsot, azaz tobb rost, kevesebb szenhidrat. Mozogj, setalj, az is segit.

Ebreses utan meleg, boseges folyadek, pl tejeskave, kakao, tea, lehetoleg cukrosan, ugy jobban “hat”.

Ha tudod, hogy mi hajt meg, akkor az mertekkel minden nap fogyaszd (pl aszalt szilva, vagy a leve, reszelt alma, mango, kefir, vagy savanyukaposzta es a leve).

Nekem legalabbis ez valt be korabbi terhessegnel. En is 9 hetes multam es ezekre probalok odafigyelni, egyenlore sikerrel.

2018. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!