Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósság utolsó harmadában...

Várandósság utolsó harmadában voltatok koncerten Budapest Park-ban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék elmenni Budapest Parkos koncertre terhesség utolsó harmadában, 28. hetesen és majd egyre később is. Nem tudom Budapest Parkban ez mennyire biztonságos, hol van ott olyan hely, ahol nem a leghangosabb a zene, illetve tömegben nem ütnek meg. Pl. a fenti bal és jobb oldali emeleti részen? Nem szeretnék kicsi babának kárt okozni zajszennyezéssel sem, a ki és beengedésnél pedig vigyázok majd és kerülném a tömeget.

2018. ápr. 18. 07:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Neked biztos kellett már ez a gyerek?
2018. ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Azg. 20-án elmentünk kis, vidéki tűzijátékot nézni, 26 hetesen. Akkor és ott megfogadtam, hogy soha többé nem megyek terhesen (4-et tervezünk) semmilyen hangos helyre. Mindent hallanak a babák, picit tompítva, de hallanak. A kislányom majd’ kiugrott a hasamból és utána 1-2 napig még tök zaklatottan mocorgott. Ennyit semmilyen koncert nem ér.
2018. ápr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Én is azt javaslom, hogy inkább kerüld el. Em "csak" moziban voltam 30 hetesen, a start warst néztük. Abba ugye elég sok hangos és hirtelen zaj van. A kisfiam végig forgott, rugdosott, éreztem, hogy nagyon nem jó neki, volt is lelkifurdalsom utána. :( Nem azzal van gond, hogy szeretnél még egy kicsit szórakozni, de ha teheted más programot válassz.
2018. ápr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az elsőt nem értem, de teljesen nem! Normálisan kérdeztem, nem azt írtam, hogy rendszeresen járok, hogy szigeten akarok sátrazni stb! Lombikprogram évek óta, utazni, moziban, színházban sem voltam végig a terhesség alatt, étteremben sem (!!) úgy vigyáztam magamra hogy semmi fertőzést ne szedjek össze, miért baj, ha 9 hónap alatt egyszer kimozdulnék? Mindennél a baba fontosabb, egy kérdés volt, felháborító a sztereotíp válaszod!
2018. ápr. 18. 08:14
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a többieknek a választ, el kell mondanom, nekem ennyi elég is ahhoz, hogy eszembe ne jusson még egyszer! :)
2018. ápr. 18. 08:15
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Ha ennyit vigyáztál már magadra, akkor igazán megvárhatnád már ezt a pár hetet.
2018. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Ha vigyázol magatokra, szerintem nyugodtan elmehetsz. Én 25 hetes voltam, mikor koncertre mentem, kb. 10 évet vártam a lehetőségre, semmiképpen nem hagytam volna ki. Szerencsére olyan helyen volt, ahol galérián le lehetett ülni, és a beengedéskor sem volt nagy tömeg vagy lökdösődés.

A zene szerintem amúgy is máshogy hat a babának, mint a zajok, bár én mindkét terhességem alatt voltam moziban. Először én is tartottam tőle, hogy hangos lesz a pocaklakónak, de semmi nem történt, nem rugdosott vagy mocorgott a hangos részeknél egyikük sem, gondolom ez is babától függ, ők sem egyformák:)

2018. ápr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó vagyok, látom máris le lettem pontozva, mert más véleményen vagyok mint az előttem írók :)

Mielőtt bárki megbélyegezne azzal, hogy felelőtlen lennék vagy hasonló, elmondanám, hogy férjemmel átgondoltuk, és felkészültünk a lehetőségekre, nem csak belevágtunk, mert bulizni akartunk. A terem végében, emeleti galériáról néztük a koncertet ahova csak pár ember mehetett fel, nem volt tömeg.


Láttam, hogy a kérdező lombik babát vár, de ha csak nem olyan baja van, ami miatt az orvos pihenésre ítélte, akkor ugyanúgy joga van eljárni helyekre, mint másnak. Ha így lenne, akkor viszont eleve nem gondolkodna azon, hogy elmegy egy ilyen helyre, így feltételezem amúgy egészségesek mindketten.


Azért, mert létezik olyan baba, aki a pocakban megijed a zajoktól, nem jelenti azt, hogy ez mindre igaz, ráadásul egy ritmusos zene teljesen más, mint a hirtelen zörejek, pukkanások. Amennyire tudom, a Budapest park szabadtéri helyszín, ahol van sok ülőhely is, nincs rá szükség, hogy a tömeg közepén álljon az ember ahhoz, hogy hallja a koncertet. A büféknél, emeleti részeken le lehet ülni, úgy is lehet élvezni egy koncertet ha az ember nem táncol vagy ugrál, csak hallgatja a zenét. Ha kényelmetlenül érzi magát a kismama, vagy úgy érzi nem tetszik a dolog a babának, akkor el lehet menni onnan, senki nem tartja majd vissza, hogy márpedig végig kell várnia a koncertet, ha egyszer bement. Bármi adódna, pl. elszédül, vagy ilyesmi, a koncerteken mindig van elsősegély és/vagy mentőautó, ott azonnal segítséget tud kérni, még közelebb van a segítség mint mikor otthon ül.


Az első várandósságnál jobban izgulnak a kismamák, nehogy valamivel ártsanak a babának (főleg ha küzdeni kellett érte) de a terhesség nem betegség, és mindenki maga el tudja dönteni, mit tud bevállalni, és mit nem. Csak mert kimozdul valaki, nem feltétlen kap el azonnal valami fertőzést, azt össze lehet szedni a szobában ücsörögve is ugyan úgy.


A lényeg, hogy nem kell elijeszteni a kérdezőt, sem letámadni, amiért szeretne várandósan kikapcsolódni egy kicsit. Mindkét oldalról kaphat tanácsot, véleményt, és ez alapján majd ő maga eldönti, mi a jó neki. Kérdező, ha a koncertre nem is mész el, mindenképp találjatok valami programot a pároddal, ahol kikapcsolódhattok, szórakozhattok vagy pihenhettek egy kicsit!! :)

2018. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm szépen a gondolataid, nem tudom miért pontoztak le, olyan szépen írtad. A tartalma mellet a hangvétel is fontos egy válasznál, én még soha nem pontoztam le senkit a véleménye miatt, az más, ha vállalhatatlan hangvétellel minősít kérdezőt, kommentelőt. Persze, valamit muszáj kitalálni kimozdulni, első baba és a lombik viszontagságai miatt (is) , de ha mást nem mondok, az anyagi érzések miatt annyira de annyira vigyáztam, egyébként nem valami heavy metal koncertet néztem nyilván és eszemben sincs a tömegben sétálni nyomódni. Köszönöm szépen a megértő, segítőkész, korrekt válaszod!
2018. ápr. 18. 11:04
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Ha engem kérdezel érezd jól magad! 28 hetesen szerintem simán belefér. Nem kell beleállni a hangfalakba és kész. A parkban bőven van hely szerintem ahol még élvezhető de nem rezeg alattad a föld. Ne aggódj, ettől semmi baja nem lesz. Lehet, hogy hangos stb. de hogy ez nem okoz maradandó problémát az biztos. Szerintem sokkolóbb lesz neki kibújni a sötétből, melegből, csendből erre a világra.

Ami szerintem a hangnál veszélyesebb az a tömeg. Nagyon figyelj rá nehogy esetleg fellökjenek vagy hasba vágjanak és azt a gusztustalan WC-t is ügyesen használd. Én lehet hogy inkább a VIP részbe mennék. :)

2018. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!