Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas koleszterin és triglicer...

Magas koleszterin és triglicerid (vérzsír) szint terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Eddig soha nem volt gond ezekkel, először a 9. héten volt vérvételen akkor sem.

Most voltam a 24 hetes terhelésen és nem csak a cukrot hanem teljes vérképet is néztek.

Ez vajon a hízástól van? 6 kg plusznál tartok eddig.

soha nem voltam hízós típus így a max súlyom 64 kg volt. Most vagyok 70 kg.



2018. ápr. 21. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a hízástól van, hanem inkább a táplálkozástól. Én is híztam már meg, konkrétan 18 évesen voltam 54 kg, aztán 21 éves koromra lettem 75 kg és soha semmilyen értékem emiatt nem volt rossz. Soha nem volt magas a koleszterinem. Ugyanis nem fogyasztok túlzott mértékben olyan ételeket, amik felviszik a koleszterinszintet. Azóta szerencsére leadtam jó pár kg-ot.

A párom évek óta tartja a súlyát, viszont sok olyan ételt evett, amik viszont emelik ezen értékeket, kemény diétára is fogta az orvos emiatt, mert az ezzel kapcsolatos értékei igen csak megemelkedtek.

Tehát változtass étrendet. Nem diétázni, meg fogyókúrázni kell, csak el kell hagyni azokat az ételeket, amik túl zsírosak, teli vannak szénhidráttal és cukorral, más dolgokkal kell ezeket helyettesíteni.

2018. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem én csak az a fura hogy teljesen ugyan azokat eszem mint terhesség előtt, sőt még csak többet sem eszem. Nem vagyok kívánós vagy ilyesmi. Ezért nem is értem, mert most még próbálok valamivel több zöldséget és gyümölcsöt enni mert rengeteg vizet amit terhesség előtt alig itt.
2018. ápr. 21. 17:39
 3/6 A kérdező kommentje:
*alig ittam.
2018. ápr. 21. 17:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hízástól, a terhességtől. Terhesen magasabb a koleszterin. Nekem szülés után is az volt de akkor már éppencsak határérték felett, májenzimekkel is volt gond (elvileg ez nem lehetne terhesség miatt pedig), amiatt kellett kontroll, azon meg minden tökéletes volt, koleszterin is. Én se híztam sokat amúgy és túlsúlyos se voltam sose.
2018. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi akkor megnyugodtam! csütörtökön megyek a doki kiváncsi leszek mit mond :)
2018. ápr. 21. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a helyzet velem is a triglicerid lehet a cukros dolgoktol.. azt vissza kell fogni. A trigliceridtol pattanasos is lettem sajna😵
2018. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!