Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai 'fészekrakó ösztön'=...

Korai 'fészekrakó ösztön'= koraszülés?

Figyelt kérdés

Nagyon problémás a terhességem, és sajnos elég nagy eséllyel fennáll nálunk a koraszülés esélye. Eddig 3 hónapot töltöttem kórházban, megkaptuk a tüdőérlelőt is. Most stagnáló állapot miatt kis időre hazaengedtek.

Az elmúlt napokban viszont intenzív 'fészekrakó ösztön' tört rám. Szinte mindent berendeltem, és egyfolytában úgy érzem, össze kell készítenem a kórházi csomagunkat.

Nem tudom, hogy ennek a jelenségnek van-e valamilyen fiziológiai (pl.hormonális) alapja; vagy egyszerűen pszichés.

Mit gondoltok erről?


2018. ápr. 27. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Oké, és mégis hány hetes terhes vagy??
2018. ápr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem hittem, hogy lenne. Én a 36. Heten együk nap berendeztem a babaszobat, bepakoltam a ruhákat és a pelenkakat a szekrénybe, felhuztam az agyat stb.


Másnap beindult a szules. Szóval lehet valami pszichés dolog

2018. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
28 hetes vagyok.
2018. ápr. 27. 18:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz. Én kb a 24.hettől “fészkeltem” 41. hetre született a picim. Amugy nekem is sokaig koraszülést mondtak :(
2018. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá. Érthető, hogy csomagolsz ha bármikor koraszülött lehet a baba, bár talán jobb lenne ha feküdnél, nem túl jó ha a 29. héten megszülsz.
2018. ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez inkább pszichés szerintem. Nekem 6 honapos korában jött rám, addig meg annyira nem akartam semmit venni neki nehogy baj legyen. Azután meg egy hónap alatt berendeztem a szobat atmostam a kapott ruhakat és szortiroztam. 7ik hónapra a fele kórházi csomagom megvolt. Osszirtam mi kell meg, mit gondolok jónak, mire lehet szükség. Aztán a 9ik Hónapban mindent ki pakoltam és újra kezdtem a mosast át pakolást 😅. Végül 39+6naposan szültem. Nagyon sok ismerősömnek viszont ez mar a 20ik het környéken elkezdődött és kb a 35ik hétig folyamatos volt... állandóan pakolt és az agya ezen kattogott.
2018. ápr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pszichés szerintem. Hiszen ha koraszülés esélyes, akkor kórházban fogtok tölteni rengeteg időt, és semmit sem fogsz tudni te intézni. Plusz ugye úgy érzed, hogy le vagy maradva, mivel eddig is a kórházban voltál. Mindenért másokat kellett riasztanod, semmit sem tudtál elintézni egyedül
2018. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Végül hanyadik hétre szültel?
2019. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Összesen 6 hónapot feküdtem fejjel lefelé megdöntve, volt egy méhnyakzáró műtétem terhesség alatt, a kislányomat 4x kellett visszatartani; de sikerült a 38. hétig kihúznunk!
2019. jan. 17. 23:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Orulok neki hogy sikerült megfelelő ideig bent tartani! Jó egészséget kívánok nektek!
2019. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!