Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémiás, vagy toxémiagyanús...

Toxémiás, vagy toxémiagyanús terhesség után vállaltál/vállalnál még gyereket, ha koraszülés nem volt, és csak a terhesség legvége volt necces?

Figyelt kérdés
Nem egyértelmű nálam, hogy toxémia volt-e. Akkor azt mondták a dokik, hogy igen, később más orvos azt mondta, szerinte nem, csak köpenyfóbia (fehérje nem volt a vizeletemben, vérnyomás otthon normális volt, csak orvos/védőnő közelében magas, ödéma minimális, de július volt, 40 fok). De rettegek, hogy ha az volt, akkor legközelebb súlyosabb lesz, és koraszülés lesz belőle, sajnos testközelből láttam nem sokkal az én szülésem után egy ilyet, huszonhetesen született meg a baba. Rettegek attól is, hogy esetleg kórházba kell mennem hetekre, a kislányom meg itthon, akkor aztán tuti nem menne le a vérnyomásom semmitől :( Szóval nagyon bizonytalan vagyok, szeretnék babát, de félek.
2018. ápr. 28. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Elsonel.a vegere 3keresztes vizelet.6 het alatt majd 20 kilo viz.

Vernyomasom csak a szuloszoban szokott fel.

En mar 40+5 napos voltam mikor a feherje megjelent.aznap befektettek,ejjel meg is indult magatol.

Vegul csaszar lett,de nem emiatt.

Lett meg 2 gyerkocunk.egyiknel sem jelentkezett meg csak toxemia gyanuja sem.

2018. ápr. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy egy toxemia után elég kicsi az esély h újra az leszel.
2018. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ikrekkel volt pre-eklampsiám a 35. héten. Ez már a toxémia következő fokozata, utána a kóma jön.. vagyis jött volna, de minket megmentettek.


Két évre rá szültem a kistesót, ő egyedül jött, 40 hétre, egészségben meglett.


Nincs nagyobb esély, hogy újra kialakul, nekem mindenütt ezt mondták.

2018. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te nem voltál toxémiás, úgyhogy ez csak para. Ha nem akarsz szülni ne szüljél, de toxémiátol rettegni felesleges.
2018. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4: persze, hogy para. Végig paráztattak vele, kijelentették, hogy ez az volt, aztán láttam az ismerősömnél, hogy milyen kimenetele lehet... szeretnék babát, pont azért voltam konzultáción más dokinál is, picit megnyugodtam, de nem 100 százalékosan. Érted, hogy számolok el magammal, ha másodjára úgy járok, mint az ismerősöm?

Többieknek köszönöm a válaszokat, megnyugtató látni, hogy másodjára tényleg nem jellemző, hogy ismétlődik. Én is így tudom, szerintem már mindent elolvastam, amit a neten találni lehet erről, de azért jobb konkrét tapasztalatokat is hallani.

2018. ápr. 29. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!