Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utro mellett barnázás normális?

Utro mellett barnázás normális?

Figyelt kérdés
2018. máj. 11. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normalis, tekintve, hogy a terhesseg alatti huvelyi verzesek viszonylag keves reszet okozza progeszteronhiany, ami potolhato pl az utroval.

Azaz ha nem volt vervetellel ellenorizve a progiszinted, mielott adtak neked az utrot es nincs progihianyod bizonyitottan, akkor az utro semmit sem fog segiteni.

(Az elmult par evben terjedt el, hogy progit irnak fel kb mindenre, az esetek tobbsegeben csak placebo, de nem art, igy adjak. Mar hivatalos tanulmanyok is megerositettek, hogy problemas kezdetu terhessegeknek epp annyi hanyada marad meg progipotlas mellett, mint nelkule, azaz nem valtoztat semmin, ha nem indokolt a hasznalata).


Ha van progihianyod, akkor lehet, hogy emelni kellene az adagot.

Ha barnazol, akkor lehet, hogy hematoma van valahol es az urul.

Ha esetleg nem voltal meg ultrahangon, akkor menj most es nezzek meg, hogy mehen belul van-e a terhesseg.

De mindenkepp lasson orvos a barnazassal.

2018. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jól válaszolt!


Ez a progeszteron pótlás hatalmas divat, anélkül, hogy hormon szintet néznének.

Én 4 hetes voltam mikor kiderült a terhességem. Az első perctől enyhe vérzésem volt. De mivel laboros vagyok napokon belül néztem magamnak egy progeszteron szintet, ami tökéletes I. trimeszteres eredményt hozott. Ezt a nőgyógyászom nem tudta. És vizsgálat nélkül (se vérvétel, se uh) egy utrogestan recepttel kituszkolt az ajtón.

A bogyót ugyan kiváltottam, de két napig ültem felette, hogy szedjem-e vagy sem.

Végül úgy döntöttem, mégis csak ő az orvos csak tudja mit csinál, és elkezdtem szedni. Mivel a máj lebontja a felesleget, így bajt nem okozhatok vele.

Eközben már új nőgyógyászt kerestem.

Ezen a héten jutottam el hozzá (még csak 7 hetes vagyok).

Aki vizsgálat előtt megkérdezte mit várok az utrotól. Közöltem, hogy én a világon semmit. Helyeselt, ugyanis nem csodaszer. Csak azoknak hatásos, akiknek valóban alacsony a progi szintjük. Sajnálatát fejezte ki, de mivel elkezdtem szedni az első trimeszterben végig szedhetem. És majd utána elkezdjük csökkenteni.

Egyébként ő meg is találta a vérzés forrását, hematómám van.

Nem sokat lehet tenni ellene, reméljük hogy felszívódik és nem sodorja el az embriót egy váratlan ürülés során.

Egyre kevésbé de még most is barnázok.

2018. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Logikus amit írtatok. Nekem sem néztek eddig labort.

Csütörtökön voltam orvosnál, megvizsgált elég alaposan, normálisnak tűnt. Azt mondta van méhszájseben, de azzal nem kell foglalkoznom. Azt is mondta, hogy a vérzés nem friss szerencsére, hogy honnan jön, arra azt mondta, hogy a progeszteronhiány okozza. Ezt így meg lehet állapítani?

Rákszűrést is csinált, esetleg az miatt.

7+1 hetes vagyok

2018. máj. 12. 06:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Hematómát látta volna a vizsgálaton az orvos? Progi szint ellenőrzését kérni kell, vagy azt is néznek később?
2018. máj. 12. 06:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Progeszteron hiányt ránézésből senkinek nem lehet megállapítani. Mint, ahogy a vércukor szinted sem állapítható meg ránézésre :)

A hematómát ultrahanggal meg lehet találni.

De megjegyezném, hogy az új dokim előtt, két nőgyógyász is vizsgált uh-val, még sem látták. Nem voltak elég alaposak...


#2

2018. máj. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!