Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25+2 hetes terhes vagyok és...

Zveta2017 kérdése:

25+2 hetes terhes vagyok és estére/késő délutánra úgy érzem mintha a lábam 100kg lennének és dagadtak/duzzadtak és hiába iszom a magnosolvot semmit nem segít ugyanúgy dagad és fáj. Nektek volt ilyesmi tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Veletek hogy volt mikortól duzzadt a lábatok stb...

2018. máj. 12. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg vizesedik a lábad,arra nem jó a magnézium.Felpolcolas segíthet.Ha mész orvoshoz mindenképpen emlitsd meg neki és kérdezd meg mit használhatsz ,,gyengéd" vizhajtasra.
2018. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínûleg csak vizesedik, arra hiába iszod a magnéziumot.

Amit tudsz tenni, hogy

1. amikor csak lehet felrakod, felpolcolod

2. igyál minél több vizet

3. mérsékeld a sófogyasztást


Ha hajlamos vagy rá, valószínûleg vizesedni fogsz a végéig, de esekkel mérsékelheted. Kitartás, szülés után lemegy.


Viszont! Ha fáj, arra figyelj, hogy egyformán vannak-e megdagadva, nem nagyobb-e egyik a másiknál. Ha igen, azonnal orvos, nehogy tromózis legyen!

2018. máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ekkor kezdődött a vizesedés. Nekem is sok vizet, sószegény étrended javasolt az orvosom, meg felpolcolt lábakat. Meg azt mondta méregessem a vérnyomásom néha, mert magasvérnyomással is járhat együtt. (Nekem nem volt..)


Érdekes, de 2. szülésem után maradtam vizesedésre hajlamos, korábban csak terhesen volt vele bajom. Már leginkább menzesz és koffein miatt jön elő, meg ha keveset iszok.

2018. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!