Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Hozzátok hogy...

Kismamák! Hozzátok hogy viszonyulnak az utcán/ utazás közben a BKV-n az idegen emberek? (Folyt. Lent)

Figyelt kérdés
32 hetes, jó nagy pocakos kismama vagyok, és egyre inkább azt tapasztalom, hogy megvetően tekintenek rám. BKV-n simán elnézik az emberek, ahogy a tömegben állok, ha vásárolni megyek, simán képesek szinte letúrni a járdáról. Pedig nem vagyok sem csöves, sem szakadt stb... Nem igazán tudom kezelni a helyzetet, nagyon bánt.

2018. máj. 14. 17:15
1 2
 1/19 anonim válasza:
72%
Nyisd ki a szád. Nem nagyon tudok mást mondani. Nem hinném,hogy a terhességgel van gondjuk,egyszerűen ilyen a társadalom. Ma láttam,hogy egy vakot (aki bottal járt tehát látszott a baj),fellöktek a metrón mert annyira rohadt mód siettek....Nem tudsz mit tenni,nem tudom milyen személyiség vagy,de én tutira elküldeném őket melegebb helyre (igen baromi nagy a szám:D) Jó egészséget előre is a babának és neked is!:) 18L
2018. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Én viszonylag keveset BKV-ztam terhesen, ráadásul nem us volt túl nagy hasam. Gyakran előfordult, hogy átadta valaki a helyet, jellemzően 40-50 körüli nők. Ha senki nem adta át és szerettem volna leülni, kertem és mindig átadtak, sose nézték csúnyán.


Babakocsival viszont mindig jönnek többen is segíteni. Szeretem nagyon a hordozokendot, mikor azzal vagyok mindig van valaki aki szeretne átadni a helyet.

2018. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Engem sokszor előre akartak engedni boltban, postán, stb. Egyedül a vérvételek előtt fogadtam el, mert éhgyomorra nagyon ratyin vagyok, de amúgy csodálatosan voltam végig, 41 hetesen még én engedtem magam elé a kisgyerekeseket. Bkv-val nem közlekedek.
2018. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Én most 39 hetes viszonylag kicsi pocakkal. Végig BKV-ztam az egész terhességet mert sajnos így alakult. Az emberek folyton bámulnak ez nagyon kellemetlen, a helyet 39 hét alatt egy kezemen meg tudom számolni hányan adták át, kivétel nélkül 40-50-es nők. Férfiak közül volt aki levállalt és úgy ült le előttem a helyre, vagy volt hogy az iszákos dagadt vörös fejű úrnak azonnal átadták miközben megállókon át kapaszkodtam a srác mellett. Szerintem engedd el, az emberek bunkók ebben az országban sajnos ez van. Én az elején még igen de most már nem tudom ezen felhúzni magam. :)
2018. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Én végig BKV-ztam a terhességem, napi 2óra. Sajnos bôven több volt a rossz tapasztalatom, mint a pozitív. Nem vártam el soha, hogy átadják a helyüket, mert szuperkönnyû terhességem volt, de az azért elkeserítô, amikor a szintén állva utazó 50 körüli nô megkéri az ülô 30 körülit, hogy ugyan adja már át nekem a helyét, majd az rámnéz és megvonja a vállát. Közöny mindenhol. És sokat elárul a társadalmunkról, hogy kik adják át a helyüket: a külföldiek. De mondom, én nem háborodtam fel soha, csak szomorú szerintem. Vagy rossz vonalon közlekedtem :)
2018. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon vaksik az emberek, szólj nekik nyugodtan! 10-ből 10 át fogja adni a helyét! Csak tényleg nem néznek körbe, fáradtak bambulnak stb...

Amúgy nekem a nők adták át mindig, ők valahogy jobban körbenéznek tapasztalatom szerint.

2018. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én inkább ez a csöndes típus vagyok. Azt vettem észre, ha nem egyedül vagyok, akkor van helyem, szó nélkül, azonnal. Ha viszont egymagamban, akkor csak szeretném. De én is valószínű nem a legjobb vonalon közlekedem (20.kerület). Szerencsére nekem is problémamentes a terhességem egyébként, viszont ahogy megy az idő, már egyre nehezebben megy a mozgás, ahogyan tágul a medencém, viszont muszáj mennem ide-oda, a napi rutin stb. De az is lehet, hogy így a végére már engem érint egyre érzékenyebben a dolog.

Köszönöm annak, aki megírta a véleményét ezzel kapcsolatban, mindenkinek ment a zöld kéz.

Legyen szép napotok :)

2018. máj. 14. 18:39
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Engem ma egy f....szi ugy arrebb lokott,hogy csak ugy nyekkentem.majd mikor megkerdeztem,hogy normalis vagy??? Akkor rohogve csendet intett a kezevel. Budos bunkok ez ujabban a divat meg a duma,hogy "nem az en bajom,hogy vemhes" igen ebben a formaban hallottam

...

Nem adja at a helyet,mert en akartam terhes lenni:D ja es akkor vegulis az oregnek se,mert nem akart fiatalon meghalni....

Nem tudom hova fajul ez a nep,hogy egy deka empatia se szorult senkibe,de viselkedni sem kepesek...

2018. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
A vicces az hogy a férjem külföldi és kint náluk minden ajtó körül van több fenntartott hely az időseknek/kismamáknak/kisgyerekkel utazóknak. Ők oda nem ülnek le alapból ha nem tartoznak a fent említettek közé vagy ha mégis mert teszem azt olyan fáradt ha jön valaki akit hendikeppes akkor azonnal pattannak egyetlen szó nélkü, kérni sem kell de merné is bárki megcsinálni hogy nem ugyanis akkor a többi utas ráüvölt hogy azonnal húzza odébb a valagát és engedje leülni azt akinek szüksége van rá. Nálunk az elsőbbségi ülést senki le se szarja pedig pont ugyanez lenne a rendeltetése és ezt mindenféle követelőzés nélkül mondom mert én aztán soha helyet nem kértem sehol semmikor.
2018. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Azért az emberek nagy része őszintén nem parasztságból adja át, egyszerűen nem azt figyeli. Ülsz, nézel magad elé, elgondolkozol, perifériából maximum annyit látsz, hogy egy nagyobb darab ember sétál el arra, nem biztos, hogy felkapod rá a fejed. Egyébként sajnos tényleg sokan vannak, akikről nem lehet eldönteni, hogy most várandós vagy sem, most az, hogy tél közepén nagykabátban nem látszik, az egy dolog, de én jártam már úgy, hogy át akartam adni a helyem egy nőnek, akiről kiderült, hogy csak így hízott el... sajnos van ilyen. Én biztosan nem mernék egyből nekiesni az embereknek, magam miatt nem, mert ilyenkor richtig úgy jár az ember, hogy kiderül, tényleg vmi handycapje van az illetőnek. Van ez a robotlány nevű bloggerina, neki az egyik lába combközéptől hiányzik, amúgy általában nem látszik, de értelemszerűen egy buszon nem tudja megtartani az egyensúlyát, ha áll. Na ő írt egy olyan kellemetlen élményt, mikor kisiskolás csoport szállt fel a buszra, a pedagógus meg ráförmedt, hogy milyen egy tahó, amiért nem adja át. Gondolhatjátok hova süllyedt a tanítónéni, mikor robotlány könnyes szemekkel közölte, hogy nincs lába... oké, nem mindennapi eset, de tutira így járna az ember, ha kicsit indulatosabban rászólna az ülő illetőre. Szóval csak kedvesen, amúgy ilyenkor tényleg átadják és tökre el is szégyellik magukat, hogy nem vették észre.


Mellékesen jegyzem meg, hogy szerintem amúgy ebben sem lehet mindenkinek jót tenni, mert valakinek az a baja, hogy miért nem adják át, másnak meg az, hogy mit bámulják (pedig másként nem tudom észrevenni, ha nem nézem meg, főleg ha pont ilyen közepe táján van az illető), de hallottam már olyat is, hogy maga a várandós nő háborodott fel, hogy miért gondolja mindenki, hogy ő nem tud állni, hiszen nem mozgássérült (mondjuk ez szerintem ritka reakció :D). Szóval csak nyugodtan, nem rosszak az emberek.

2018. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!