Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Peteérés vagy beágyazódás?

Peteérés vagy beágyazódás?

Figyelt kérdés
A 25 napos ciklusom szerint pont most van peteérésem.Viszont már 3 napja fájdogál a hasam,egyik este éreztem hogy feszül a bal mellem.8 napja voltam együtt a párommal,nem védekeztünk de biztos hogy nem történt meg az egyértelmű baleset.Normálisak a peteéréskori fájdalmak?Nektek meddig szoktak tartani?Vagy esetleg ez már beágyazódás lenne?Más tüneteim nincsenek(émelygés,szédülés,hányinger)mmensi után 5 nappal lehet megtermékenyülés előváladéktól?

2018. máj. 15. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nem tanítják a biológiát az iskolában..

Pont most van peteérésed. Akkor, ha nem spontán peteérésed volt, hogy a fityfirity-be lehetnél terhes? Szerinted a spermiumok meddig életképesek? 48 órával előtte még lenne esélyed, de most már nincs. Valószínűleg a peteérést érzed, most kéne rágyúrnotok a babára de, hogy ne legyen egy újabb kérdésed, elmondom: ha ma, azaz 15-én ne adj isten szexeltek, akkor 7-10 nap múlva van beágyazódás. Az is 2-3 napig tart minimum és utána jön az elmaradt mensi. Az az első tünet, előtte mindenki csak beképzeli magának a dolgokat. Gondold végig...menstruálsz, az az első hét. A ciklusod 14. napján - kb a második héten - jön a tüszőrepedés (pé) és utána 7 nappal a beágyazódás (3. hét) majd a mensi elmaradása, ha sikerült a megtermékenyítés. És itt ki is merül az utolsó kérdésed miszerint 5 nappal később a mensi után lehetsz-e terhes..Nem. Nagyon minimális rá az esély max, ha spontán pé történt pl orgazmustól. De hivatalosan akkor van fogantatás, mikor pé. És neked ma van péd, nem 8 napja. 8 napig nem várakoznak a spermiumok.. ha terhes is lennél, 20% az esély rá, de vezess hőgörbét és könnyen kiderül, ha az lennél: ha terhes vagy, pé után a hőmérséklet emelkedik és fenn is marad.

2018. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!