Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8. hét környékén felszívódhat...

8. hét környékén felszívódhat az embrió?

Figyelt kérdés

Kicsit aggódom, mert harmadik napja elmúltak a tünetek.

6+6 hetesen voltam orvosnál barnázás miatt. Mindent rendben talált, uh-n látszott a szívverés.

8+2 hetes vagyok most.

Kicsit görcsölgetek(nekem elejétől kezdve van), de a melleszülés, hányinger, meg az érzés, mintha lecsaptak volna most nincs.

8+2


2018. máj. 19. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Fel nem szívódik, de a szívverés megszünhet :(


Én is hasonlóan érzem magam, 8+4.

Két napja éjjel volt egy pillanatnyi erős szúrásom. Én is úgy érzem, hogy megszüntek a tünetek. Bár nekem eddig se voltak túl erős tüneteim.


Remélhetőleg nincs baj. Én csak két hét múlva megyek dokihoz.


Szurkolok!

2018. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fel nem szivodik bent semmi, az embrio es a petezsak sem, maximum elhal, azaz megall a fejlodesben es vetelessel elobb-utobb kiurul.


Ha mar volt szivmukodes es kb idoben, az mar nagyon biztato. Sok korai vetelesnel mar eleve nem lesz embrio, vagy lesz embrio, de szivmukodes nelkul, esetleg kesve indulo es gyenge szivmukodessel.

Az, hogy ezek kozul nalad egyik sem volt, igen jo jel es optimizmusa ad okot.


A tunetek meglete/merseklodese nem jele sem annak, hogy minden rendben, sem annak, hogy gond van. Ebbolne indulj ki.


Probalj meg ne aggodni, amig nem verzel es nincsenek nagyon eros gorcseid, addig nincs okod rosszra gondolni. :)

Turelemmel kell lenni, ez az elso idoszak sajnos ilyen idegorlo, epp ezert erdemes kicsit “elengedni” es masra koncentralni ezekben a hetekben.

2018. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves második Válaszoló!


Küldök neked egy nagy ölelést! :) Engem megnyugtattál :)


#1 voltam

2018. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a tünetek elmúlásából nem lehet erre következtetni.

Nem mindenki van rosszul a 12. hétig. Sőt, van; aki egyáltalán nincs rosszul (én).

A tünetek elmúlhatnak, van akinél pár naponta vissza- vissza jön csak.

Nem kell folyamatosan rosszul lenni ahhoz, hogy terhes legyél.

A mellfájdalomról meg annyit, hogy nekem az volt az egyetlen tünetem, és volt, hogy az is elmúlt 1-1 hétre is időnként. Hol volt, hol nem. A második trimeszterben egyszer csak teljesen elmúlt, és azót sincs. Pedig nem ez a jellemző... Szóval ne aggódj! Ha meg nem tudsz megnyugodni, inkább menj el magánban egy UH-ra. 31 hkm

2018. máj. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam azért, bár ezek az első hetek szörnyűek ilyen szempontból, hogy nem tudom mi történik odabent, még nem érzem.


Szerdára van időpontom, addig megpróbálok nem rágörcsölni. :-)

2018. máj. 19. 09:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy igen, felszívódhat, mert egy ismerősöm így járt. Ritka, de ezek szerint nem lehetetlen:

9 hetesen még láttak élő embriót, 12 hetesen meg nem találták már az embriót sehol. Semmire sem gyanakodott, mert napjában kb. 5x hányt.

Ezért írtam feljebb, hogy a tünetek meglétének nincs semmi jelentősége.

Az UH a biztos. Én az ikerterhességemmel is, és most egy babával is tünetmentes voltam.

2018. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen utal gondra.


1. babámmal csak 6 és 8 hetes korom között voltam rosszul, aztán 11 hetesen még visszajött a hányinger pár napra. A mellfeszülés is enyhült.


2. babámmal 7 hetesen kezdődött a hányinger de minden héten volt szünet és olyankor még az álomkór is enyhült. Aggasztott az első 2 alkalommal, 9 hetesen már nem, 10 hetesen azon imádkoztam, hogy már ne is jöjjön vissza. Igaz orvosnál is voltam azon a héten, ahol minden rendben volt. Ezután nem volt több rosszullét.


Mindkét baba megszületett. A tünetek megléte-hiánya nem jelent se jót, se rosszat. De ha végképp nagyon aggódsz és van saját orvosod, biztos megnéz UH-n ha kéred, orvos nélkül meg nagyon sok helyen csinálnak magán UH-t, ezzel azért sztk-ba csak nem kéne menni. De biztosan megnyugodnál egy UH után. (Valameddig..)

2018. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 narancs223 ***** válasza:
Szia! Nyugi nekem is így volt , annyira beparáztam hogy eltünt a tünet semmi nincs.. elmentem dokihoz volt szívhang épp petezsák stb, érdekesség az hogy tényleg nincs összefüggés mert képzeld el az elöző terhességemnél hányingerem volt nwm is gondoltam hogy bármi baj lehet de nem volt szívhang elhalt vagyis szívhangja se volt soha elvileg.. nincs összefüggés azzal hogy van tünet vagy !Csak pozitívan.. még 2hét mire megyek dokihoz már izgulok én is akkor lesz 11-12hetes ,azért nem tudom pontosan mert később foganhatott ez a baby és 5-6nappal kisebb mensihez képest,szurkolok neked kitartás és nyugalom nem lest gond,de írj ha voltál dokinál !! 🤗
2018. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!