Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig ajánlott szedni a...

Meddig ajánlott szedni a terhesvitamint?

Figyelt kérdés
25 hetes vagyok most.

2018. máj. 21. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás végéig. A vitamin ugyanis elsôsorban neked kell, hiszen a baba elveszi, amire szüksége van. A te szervezeted ellenben kinerül. Igaz ez a szoptatás idejére is, sôt.
2018. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás végéig.
2018. máj. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
oke, koszonom a gyors valaszokat. :) a doktornomtol akartam megkerdezni, de a kovetkezo 2 hetben szabadsagon lesz, nekem meg par szem mulva elfogy az itthon levo vitaminom.
2018. máj. 21. 16:36
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Semmi gond, ha elfogy és utána beszélnél csak az orvossal és folytatnád a vitamin szedését. Ugyanis eleve a terhesvitamint nem kötelező szedni. Eleve konkrétan a magzati rendellenességekre ilyenkor már nincs hatással, és aki nem szenved vitaminhiányban, annak eleve nem is kötelező szedni. De persze, szedni szedheted, de attól nem fog kimerülni a teljes vitamin és ásványi anyag készlete a szervezetednek, ha mondjuk 1 hónapig is akár nem szeded. Jó, ha szeded, mert valóban sok hasznos dolgot elvesz a baba a szervezettől, de akinek eleve nincs hiány a szervezetében, mondhatom fel vannak töltve a "raktárai" a szervezetének, akkor ha pusztán egészségesen étkezik, tehát sok zöldséget, gyümölcsöt eszik, tehát természetes formában viszi be a vitaminokat a szervezetébe, akkor abszolút nem kell terhesvitamint szednie.
2018. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Az én dokim pl nem híve a terhesvitaminoknak. Az ő álláspontja,hogy persze a plusz folsav jó az elején, de később inkább a megfelelő táplálkozásra kell figyelni.
2018. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
56%
Nekem azt mondta orvos, hogy az utolso honapra abba kell hagyni es ha megszuletett a baba, utana folytathatom. Sok mas ismerosomnek is azt mondtak csak a 36.hetig szedje.
2018. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

12. hétig szedtem minden nap, majd minden másnap és kb. 16. héttől átálltam sima kálcium-vas-magnéziumra. Idő is jobb, kevesebb a betegség, többet lehet a szabadban lenni. Nem mellékes, hogy én émelygek is a terhesvitaminoktól :/

2018. máj. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!