Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt vkinek h a védőnőnél meg...

Volt vkinek h a védőnőnél meg a kórházba mindig magas,130-145/85-90 körüli a vérnyomásotok és otthon meg mindig jó ilyen 110-120/70-80 körüli? Nekem mindig ez van és már kezdem azt hinni, hogy az otthoni mérő nem jó, pedig új.

Figyelt kérdés
2018. máj. 23. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ember ilyen, ezt nevezik fehér köpeny szindrómának... Egyszerűen orvosi, kórházi környezetben megugrik a vérnyomásuk.
2018. máj. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Első jól mondja, ez normális jelenség. Megbízható kismamáknak ilyenkor szoktuk mondani, hogy mérjék otthon és vezessenek vérnyomásnaplót
2018. máj. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! Kórházi dolgozó vagyok, de még azelőtt is ilyeneket produkáltam, hogy kismama lettem volna :D

Mondtam is mindig, hogy biztos az a baj, hogy nem látok elég fehér köpenyest... :D

2018. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez a helyzet, ráadásul a szívem is zakatol, 110-125 között van ilyenkor a pulzusom, otthon meg normális, 75-85 körül. De gyerekkorom óta ilyen vagyok, mindig elfog a szorongás, ha orvoshoz/vizsgálatokra kell mennem. Persze mondják, hogy ne izguljak, de könnyű azt mondani... :D
2018. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Remélem akkor nálam is csak ez a baj, mert amúgy sose volt magas a vérnyomásom. Vérnyomás naplót vezetek, csak így tökre olyan, mintha hazudnék nekik úgymond, hogy ők magasat mérnek, én meg nem. Ha a vérnyomásmérővel lenne a baj, az meg gondolom akkor írná, hogy error.
2018. máj. 23. 18:13
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja igen a pulzus az még több, az ilyen 120-135 körül van, de az mondjuk nekem otthon is 90-105 körüli. Érdekes ez a fehér köpeny dolog is, nem gondolnám, hogy így befolyásolni tudja.
2018. máj. 23. 18:17
 7/14 A kérdező kommentje:
*gondolnám helyett gondoltam volna-t akartam írni
2018. máj. 23. 18:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, csak nekem durván kiugrik: 160-170/ 90-100. Otthon meg van, hogy még 100/70 sincs.

Gyerekkorom óta így van. Feküdtem e miatt 14 évesen kórházban, 3x volt már rajtam Holter monitor.

Volt orvos, aki megértette; volt, aki kapásból vérnyomás csökkentőt adott- amit persze nem váltottam ki.

Terhesen ez neccesebb; de az orvosom már ismer annyira, hogy nem aggódik emiatt, és elfogadja, amit otthon mérek.

2018. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jelen. Szét idegeltek az első terhességnél, hogy toxémiás leszek, persze így egyre jobban rettegtem a mérésektől, és egyre rosszabb lett. Otthon meg 115-125 között... A dokim hitt nekem, nem foglalkozott vele, aztán amikor 38 hetes voltam, ő szabin volt, 160/100-at mértek CTG közben (előtte otthon 120/78), az ügyeletes doki nem hitt nekem, befektetett, persze így le se ment már a vérnyomásom, mert ugye mindig bent mérték. 3 nappal később megcsászároztak. Ja, és rámfogták a toxémiát úgy, hogy nem volt fehérje a vizeletemben.

Utólag irtó dühös vagyok, ott és akkor már én sem tudtam, mit higgyek, én is féltem, hogy a mérőm nem jó otthon. De végül bevitettem a kórházba, és ott azzal is magasat mértem, úgyhogy jó volt az.

Egy jó tanács: kérj 24 órás vérnyomásmérőt, akkor szépen látszani fog, hogy otthoni környezetben normális a vérnyomásod.

2018. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok,a pulzusom is extra magas ha mérik.Első terhességemnél vezettem vérnyomásnaplót és semmi gond nem volt.Most új védőnőm lesz,remélem ő is megérti majd és nem fog feleslegesen pánikolni :) a vícc benne,hogy alapból nagyon alacsony a vérnyomásom...
2018. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!