Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok hányás kezdi kimarni a...

A sok hányás kezdi kimarni a nyelőcsövem? Lehet ebből később baj?

Figyelt kérdés
Nagyon erős hányingerem van már pár hete, ami miatt naponta többször is hánynom kell. Viszont sokszor savat is. Ma megijedtem, mivel előtte kb. 1 órával ettem egy kis citromkarikát, majd utána egy kevés anananász konzervet is. Aztán elkezdtem hányni, és nagyon kimarta a nyelőcsövemet a sav. Megnéztem tükörben a torkom és tele lett piros pőttyökkel. Ilyen esetben mit lehet csinálni? Ha még hánynék később savasat, lehet valami bajom vagy a babának ebből?

2018. máj. 24. 21:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azóta alig bírok nyelni. Ettem is, meg ittam egy vizet is. Kicsit jobb lett, de érzem a savat a torkomban. Mit lehet ezzel kezdeni?
2018. máj. 24. 21:56
 2/14 anonim ***** válasza:
Kitartás! 😊
2018. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyél savas dolgokat attól csak rosszabb lesz. Probálj meg egy kis kekszet rágni tejjel az szokott segíteni a gyomor nyugtatásában nekem használt. Gyömbéres teát ittam az csökkentette a hányást/hányingert. Begyógyul a torok a nyálkahártya gyorsan gyógyul. A sav kémhatás a fogakat tudja roncsolni. Néha lenyeltem egy kis szódabikarbónát vízzel ez segített,mert elvileg savlekötő. Viszont nem szabad sűrűn. Kitartás ☺
2018. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
rennie marokszámra. napi 11 db-ot lehet bevenni. komolyan mondom. nekem HG-m volt (vészes hányás), a fogaim teljesen tönkrementek, a napi 15+ hányás lemarta a zománcot. Szóval nem csak a torkodnak lehet baja. De ha szeded a renniet akkor csak vizet fogsz hányni nagyrészt (már ha nem eszel semmit, mert én pl nem tudtam semmit enni se sokáig).
2018. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi kitartok! Csak már kezd elegem lenni sokszor, hogy nem tudok elmenni sehova, mert sokszor hánynom kell :(

Én szódabikarbónátot eddig nem mertem bevenni. Az émelygésre szedek magneB6-ot, de nem sok mindent segít

2018. máj. 24. 22:14
 6/14 A kérdező kommentje:

Amúgy a fogaimért is aggódom. Hányás után, ha tudom egyből elkezdem mosni vagy 5 percig. Lehet ezzel még jobban ártok..

Citromos vizet is ittam már, azt is ajánlották, de ugyanúgy kijött.

2018. máj. 24. 22:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Írták már de leírom én is savlekotot Renni-t simán bevehetsz.Az leköti a savad így kevésbé marodik a torkod,megy tönkre a fogad.Nekem terhesség elején a citrom leve pld lekötötte a savam a terhesség végén még a Renni-t ettem amennyit lehetett.Amugy az ananász konzerv elég cukros ami csak tovább növeli a savad.
2018. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
A fogmosással hányás után kifejezetten ártasz, mert a savtól felpuhul a zománc.
2018. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak bocsi, véletlenül rossz kezet nyomtam, nem tudom korrigálni.

Pár napja azt gondoltam kezd elmúlni, de valószínű az ananász is közrejátszott most. Nagyon kívánom, tegnap is ettem, persze este visszanézett... :D nem szeretek szedni gyógyszereket, de ezek szerint muszáj lesz. Első terhességem, talán egy kicsit túlreagálom ezt, mert egy nap max 6X hányok, de van mikor egyáltalán nem. Csak nem igazán tudom mitől, mert van kaja amitől egyszer semmi bajom, máskor meg jön a róka tőle.

2018. máj. 24. 22:40
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

SOHA ne moss fogat hányás után!!!!

Krvára szétbszod a fogaidat vele!!!!!!

2018. máj. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!