Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kövér kismamák, veletek is...

Kövér kismamák, veletek is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve, ma voltam 3D uh-n és a pici tüdején kívül állítólag semmi mást nem látott. Kérdezem én a modern orvostudománytól, en lennék az egyetlen kövér kismama? Nem is fogják tudni megnézni? Vagy mi lesz tovább?
2018. máj. 25. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
120 kilóval estem teherbe, mindig, mindent látott a dokim. Ez baromság.
2018. máj. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Hat vagy o bena vagy elavult a gepe. Én 95kgval kezdtem a terhessegem és olyan gyönyörű képek készültek 17 hetesen is hogy teljesen oda voltunk. 25 hetesen újra voltunk és tökéletesen latszodott az arca. Még a kis álla gödröcskéje is.Ami valóban ott van azóta is.:))

De így bele gondolva ha latta a tudejet akkor mast is kellett volna látni hiszem az belül van :)))) szóval nem is értem..

2018. máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Ez egyénfüggő is, nemcsak súlyfüggő. Én mondjuk nem terhességi ultrahangot végzek, csak sima hasi ultrahangot, de vannak olyan kövér betegek, hogy ahogy fekszenek, oldalt szétterül a háj, mégis szépen látszanak a szervek, másoknál meg - főleg ha nem szétfolyóan, hanem olyan hordó jellegűen kövér - semmit sem lehet látni. Szóval ha bőr alá hízik, az nem annyira gond, mert puha, nyomásra elcsúszik, de ha a szervek köré hízik, akkor az a zsír nem mozgatható, és elég rendesen takar. Ugyanígy, hiába kevesebb a zsír, ha nagyon gázosak a belek. Az ultrahang visszaverődik a gázról, alatta nem látni semmit.


Terhességi ultrahangot az első időszakban hüvelyi úton nézik, akkor viszonylag könnyű szép képet kapni, mert közel van a baba, és ott nincsen zsír. Később viszont hasfal felől lehetne jobban látni, ilyenkor már bezavar a zsír és a bélgázok.

A 3D-s képnél az sem mindegy, hogyan fekszik a baba. Ha fejjel lefelé, arccal előre fekszik, megint csak könnyebb a dolog, mert ott a méh nekifekszik a hasfalnak, és a hasfal - (zsír) - méhfal - magzatvíz - baba arca tengelyen kell csak végigmenni az ultrahangnak. Ha a baba farfekvésű akkor viszont a has felső részén lenne látható az arca, ahová feltolódnak a belek is. Szóval hasfal - (zsír) - (gázos) belek - méhfal - magzatvíz - baba arca lesz az út, amit meg kell tenni. Ha elől tapad a méhlepény, az is közé kerül. Ha pedig a baba nem előre néz, akkor a koponyája is bejön az arc elé, szinte lehetetlen vállalkozás.


Szóval nem igaz, hogy ha nem lehet látni, akkor ügyetlen az orvos. Ez nem ilyen egyszerű.

Viszont később ha esetleg változik a baba fekvése, esetleg kevésbé lesznek gázosak a belek, lehet, hogy jobban fog látszani.

2018. máj. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Hihetetlen, hogy egy hozzáértő leírja a szakmai tapasztalatait, és lepontozzák... mert laikusok okosabbnak hiszik magukat, mert "nála nen így volt"


Ez az oldal komikus.


Elnézését az offért, de olyan szép választ írt, elmagyarázva mindent, és mégis...

2018. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!