Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen terhességről/babagondoz...

Milyen terhességről/babagondozásról szóló könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Most vagyok 18+3 hetes és kicsit tanácstalan, hogy milyen könyvet válasszak, ami valóban tartalmas és hasznos. A terhesség/szoptatás/gyereknevelés az első években témakörökben bármire nyitott vagyok, érdekelnének a kisfiúk nevelésével kapcsolatos tanácsok. Előre is köszönöm a tippeket!

2018. máj. 26. 04:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Suttogó

Útmutató a szüléshez

A terhesség abc-je

Az a 9 hónap

2018. máj. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
A Suttogót semmiképpen. De okosabb, ha nem olvasol össze-vissza mindent, csak megzavarnak.
2018. máj. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Suttogo titkai


Minden bene van szerintem, kivéve a bababetegségeket, balesetkezelést, vagy pl a hozzátáplálás kezdete is benne van, de arrol már hogy mit mikor kell bevezetni külön táblázatokat néztem, ill segitettek sokat mások hogyan mit meddig kóstoltassunk hogy egyáltalán az evést megszokja a szopizást váltva, ill babetetésrol pl kanállal evésvagy darabosak bevezetése, poharbol ivás, receptek is külön más könyv, es a babakommunikácirol is volt külön könyvem és az Anya tanits engem c könyvet szakemberek is forgatják, az babakortol iskolaskorig szol


De a babagondozás, fürdetés, altatás szoptatás hasznos tippek babajátékhoz stb minden benne

És még teszt is hogy milyen típusu a babád.


Eleinte nehéz olvasmány, de bele lehet jönni, én a babakocsoztatás mellett olvastam mig aludt, de volt hogy kezelhetetlen sírás miatt is fellapoztam ujra, megjelölgettem az oldalakat

2018. máj. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Felesleges olvasgatni. Miért? Mert minden könyv követ egy bizonyos utat, pl. babakocsi vs. hordozás, sírnihagyás vs. felkapkodás, aludj veke vs. ne aludj vele, és ezer más dolog. Teljesen maximálisan felesleges addig elolvasni ilyesmiket, amíg ki nem tapasztalot NEKTEK melyik VÁLT BE. Utána meg már azért felesleges mert már tudod.


Tanács: OBJEKTÍV dolgokat érdemes csak "előretanulni", pl. pelenkázás, lázcsillapítás, újszülött fürdetés, stb. Ezekről remek videók vannak csecsemőgondozók és szakemberek által youtube-on.

2018. máj. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A suttogőt ( A suttogó titkait) miért nem ajánlod 2.?


Szerintem ebben minden benne van.


Az Útmutató a szüléshez pedig szerintem lelkileg nagyon jól felkészít arra, hogy ez egy természetes folyamat, nem kell túlspilázni.


Hogy kell elfogadni magát a szülést, és nem rettegni tőle,

Manapság teljesen misztériumnak állítják be.


Szerintem a legfontosabb, hogy felkészülten, már amennyire lehet, álljunk dolgok elébe.

A legtöbb nehézséget és rossz élményt nemcsak a babagondozAsban, szülésben, hanem az élet egysb területein a nem tudás, vagy a bizonytalanság okozza


1.

2018. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Senki nem szuletik ugy hogy el tud latni egy babát. Sok olvasatlan anyárol tudok:

- egyik hidegen adta a tapszert

- masik ültette járatta a babát pár hosan es nem hagyta kuszni maszni, voltakepp az agyi fejlodest akadályozta

- másik csak tiltással nevel ahelyett hogy alternativákat adna/helyes utra tanitaná

- valaki pörkölttel es tehéntejjel etet kisbabát, ill allergizálják a mogyoroval

- más kikészül a baba melllett ahelyett hogy segitséget kérne

- valaki sirva is megfürdeti a babát, es sirni hagyja a kiságyban, a kötödesi zavarokrol sem tud semmit


És minek az anyáknak olvasni?

Én vizsgához kötném a gyerekvallalast

2018. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lelkileg nagyon régen készülök a szülői szerepre, tudom, hogy sok minden ösztönösen is jön, de szeretném felkészültnek érezni magam a praktikus dolgokban is. Baba elsősegély tanfolyamra mindenképp szeretnék elmenni, a szoptatás - hozzátáplálás, fürdetés, pelenkázás is érdekel, mert a környezetemben sajnos nem nagyon van kivel tapasztalatokat cserélni. Nem célom, hogy egy egész könyvtárnyi irodalmat végigrágjak, de például az tényleg nagyon érdekelne, mikor ajánlott felvenni a kicsit, ha sír, milyen viselkedési mintákat vehet át tőlünk már egész kicsi korban, van-e bármi, amivel akaratlanul is hátráltatom vagy rossz irányba terelem a fejlődését.
2018. máj. 26. 10:09
 8/11 anonim ***** válasza:

a suttogó titkait sokan azért nem ajánlják, mert túl szélsőséges. (tápszer nem ördögtől való, rendszer kell a baba életébe, stb)


Én azt ajánlom, hogy válassz ki két teljesen ellentétes nézetű könyvet, most még van időd olvasd el és majd kitapasztalod, hogy nektek mi válik be!


Jelenleg én is a suttogóval kezdtem az olvasást, majd A babakrónikával folytatom, s majd eldől mi lesz.


Szerintem nagyon helyes, hogy olvasni szeretnél és felkészülni. Bár úgysem lehet teljesen, de azért jó ha van fogalmunk a dolgokról.


21+1 hkm

2018. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem olvastam a Suttogót, én is úgy hallottam, hogy nem ideális. Az a kilenc hónap - ez viszont szuper könyv. Minden benne van, hogy a napi kételyeidet megszüntesse, pl. 'Szúr a pocak, akkor most baj van?' és, hogy a nagy pillanatban ne úgy érezd, az orvosok csak elbeszélnek a fejed felett...

Miután megszületik a baba, az már a gyakorlat. A lényeg, hogy ne félj hozzányúlni. Én Facebook csoportokban kérdeztem, ha valami nem volt világos. (Szoptatási tanácsadás, hordozz szabadon - kérdezz bátran, kismamák és kisbabás anyukák, manómenü, stb.)

Sok sikert! Jó egészséget! :)

2018. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Értem...


Valóban fontos, hogy az e,ber tudja. Akönyveket is helyükön kezelni..


Pl nekem az útmutató a szüléshez, nagyon... Hogy mondja....nagyon spirituális talán...

Nem hiszem, higy a szülés minden esetben annyira ideális, mint az X történet benne.

De arra nagyon jó, hogy az e,ber tudja mi miután jön, és ez természetes.. Hog hagjuk a testünket dolgozni..ne hagyjuk soetteni magunkat..stb


Mindenesetre jómagam vagyok az, aki ördögtől valónak tartja a császármetszést...vagy a,ár a tápszert.. Bár jó lenen na mindkettőt elkerülhetnénk.



Neveléseds könyveket én sem ismerek

2018. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!