Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszer csak megtörténik, és...

Egyszer csak megtörténik, és kész?

Figyelt kérdés

Leírhatnátok a tapasztalatokat. Mert ez olyan megfoghatatlan a számomra. Hosszú hónapok próbálkozásai alatt a világon semmi nem történik, csak mindig újra jön a havi vérzés, aztán egyszer csak, mint derült égből a villácsapás, jön a terhesség?


Kell-e ehhez tenni valami extra dolgot? Értem ez alatt az együttlétek időzítését, és gyakoriságát. Nem értem, hogy ha pl. 5 hónap alatt a világon semmi nem történt, akkor hogyan lehet, hogy egyszer csak a 9.ben majd igen? Ez ekkora szerencse játék lenne, vagy mi? (Most arra az esetre gondolok, ahol nincsenek a párnak meddőségi problémái.) Hány hónapnyi próbálkozásig lehet még abban reménykedni, hogy egyszer csak jön a baba, ha eddig sem történt semmi?


2018. máj. 27. 21:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk a 18. hónapban jött. Csak így derült égből villámcsapásként,nem csináltunk semmit máshogy.
2018. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Van 3 olyan ismerősöm is, akik csak elhatározták, hogy baba projekt, és terhesek voltak egy hónapon belül. Míg mások csak kb, 1 év után. Hol a hiba a rendszerben? Vagy ez is csak szerencse kérdése?
2018. máj. 27. 21:28
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Mi 1,5 évet vártunk és semmi bajunk nincs.
2018. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszi Gabica27. Ha belegondolok, ha sokáig semmi nem történik, egy idő után elveszítheti az ember még a reményt is. De lehet, hogy ez csak több év után van.
2018. máj. 27. 21:30
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Egészséges pároknak is akár 1-1,5 évig is eltarthat mire összejön. Úgy tudom ez az általános statisztika.

De egy év után azért érdemes elmenni orvoshoz, és elkezdeni a kivizsgálásokat.


Egészséges pároknál a megfelelő időben történő együttlétkor is csak 20-25% esélyük van.

2018. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszi. Ebbe belegondolva, lehet, hogy nekünk is hamarabb kellett volna elkezdeni próbálkozni, nem csak most, mikor már tényleg, nagyon-nagyon szeretném. Érdekes, mert a nőgyógyászom azt mondta nekem pár hónapja, hogy a terhességek 85 %-a bekövetkezik 6 hónapon belül. De én sem ezt hallom általában.
2018. máj. 27. 21:32
 7/25 A kérdező kommentje:
És ebbe a 20-25%-ba is érdekes belegondolni. Akkor tényleg szerencsejáték, és akinek 1-2 hónapon belül összejön, az simán csak mázlista?
2018. máj. 27. 21:34
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Semmilyen egészségügyi problémánk nem volt.Rendszeresen éltünk nemi életet mióta együtt voltunk,semmit sem csináltunk másként és 2 év alatt jött össze.Ki tudja miért..még az orvos se tudott okosat mondani.
2018. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

Bizony.

Nem csináltok semmit rosszul, mint ahogy a mázlisok sem csinálnak semmit jobban mint ti. Csak szerencsésebbek voltak.

2018. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk végül biztosan kárpótolt a várakozásért, hogy egészséges gyermek született.
2018. máj. 27. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!