Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell majd mennem vércuko...

Mikor kell majd mennem vércukor terheléses vizsgálatra és hogy fog történni a vizsgálat?

Figyelt kérdés

A 13. héten járok és még nem mondták hogy ilyen vizsgálatra kell mennem, habár tudom hogy kötelező. Nagyon nehezen bírom az éhezést (pedig vékony vagyok), 3 óra után már szédülök. A vénáimat alig találják, volt mikor a kézfejemből kellett megszúrni.

Ezért is érdekel hogy néz ki egy ilyen vizsgálat?



2018. máj. 30. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk a 24.héten kell menni.Én sem voltam még,mert az előző terhességemnél csak annak kellett mennie,akinek a védőnő nem mért jó cukorértéket,most viszont már kötelező.A folyamat a következő: A gyógyszertárban kapható gyógyszertári glükóz,azt kell majd magaddal vinni( nálunk legalább a páciens viszi).Leveszik a véredet,utána csinálnak belőle egy löttyöt.Azt tanácsolják,vigyél magaddal citromot,azt belefacsarják,és akkor limonádé lesz,viszonylag normális ízzel.Utána 2 óra várakozás,majd újabb vérvétel.Dióhéjban ennyi.Vannak,akik ettől a löttytől rosszul érzik magukat,szóval ha valaki tud,akkor nem árt ha elkísér.Természetesen a vérvételre éhgyomorral érkezz.
2018. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én 28. héten voltam, akkor küldött a doki. Éhgyomorra vérvétel, utána a cukros lötyi (rengeteg citrommal!!!) helyretett, nem szédültem. Itt haza lehet jönni közben, 2 óra múlva vissza, még egy vérvétel és lehet is enni. 😊 Kétdezd meg előtte, kell-e glükózt vinned, nekem nem kellett.
2018. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem tegnap mondta doki, hogy normális esetben a 24. héten kell menni, de nekem magas lett a cukrom az első labor eredményekor, így már a 17-18. hétig meg kell csináltatnom a terhelést.

Az első labor eredményed milyen?

2018. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 7-kor nyit a labor, mindig sokan vannak reggel, de előre veszik a cukorterheléses kismamákat. Első vérvétel után a nővérke kutyulta ki a koktélomat, saját készletből. Húzóra le kell csapni, nem olyan vészes. Itt pl nem is engedik a citromot, hiába kérte az egyik ismerősöm. Jó, ha van kísérő, jobban eltelik az idő, és ha rosszul érzed magad, tud intézkedni. A 120 perces vérvételig vizet lehetett inni, de semmi mást, és megkértek, hogy ne nagyon hagyjam el az épületet.
2018. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az első laborom jó lett, nekem sosem volt magas a vércukrom. Kicsit vérszegény vagyok, mondjuk ez nem a terhesség miatt csak úgy alapból. Én úgy tudom, hogy a 2 óra várakozás alatt nem lehet elmenni, vagyis lehetne mert lesétálja az ember. Akkor majd az orvos úgyis felvilágosít.
2018. máj. 30. 15:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez változó. Valahol engedik, valahol nem az elmászkálást. Én mind a kettőt hallottam már.
2018. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én hazajöttem aludni. 😂
2018. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
24.héten csinálják meg hivatalosan. Az alapvető helyes eljárás, ha sehova nem mehet a kismama, hanem ott leül/lefekszik. Ennek az az oka, hogy a vizsgálat akkor a legpontosabb, ha az anyuka nyugalomban van és hogy úgy hogyan bontja le a cukrot a szervezete. Ha elkezd mozogni, hazamegy/járkál az gyorsítja a bontást, ami adhat téves eredményt. Nem tudom ez mennyire gyakori, hogy emiatt más eredményt ad, mindenesetre én ezt a választ kaptam a nőgyógyászomtól amikor megkérdeztem miért kell ott helyben megvárnom a 120 percet.
2018. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó vagyok. Miért vagyok lepontozva? Az igazságot írtam le, nem az én igazságomat, hanem az orvosi “tankönyvi” szöveget. Remélem valaki nagyon boldog a lepontozástól!
2018. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Én is úgy tudom, hogy nem szabad 2 óráig elmenni, mert a szervezet lebontja a cukrot. Nem tudom ki pontozott le. Ezt nem ismeretlentől hallottam, hanem iskolában tanította egy kutatóorvos, aki klinikai laborvezető.
2018. máj. 31. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!