Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes leszek mire a dokim...

8 hetes leszek mire a dokim tud majd fogadni, addig a munkahelyemen lesz 4 muszakom ejszakaba, illetve ho vegen is meg egy par. Arthat a babanak ha legalabb meg az orvos nem lat addig megyek ejjelbe is? Meloba meg nagyon korai lenne bejelentenem.

Figyelt kérdés
2018. máj. 31. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Miért ártana? Ha csak nem vegyszerekkel dolgozol, vagy 20 kilós ládákat enelgetsz, mehetsz nyugodtan.
2018. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Amit eddig is csináltál, az nem árt a babának.


Én végig 14 óráztam terhesen pultosként. Tökéletesen egészséges terhességem volt, szerettem a munkám nagyon.

2018. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Én 13. hétig éjszakáztam,mert nem akartam belekavarni a beosztásba.Fáradtabb voltam,de bajt nem okozott.
2018. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
En is igy fondolom h nem art, csak beleestem abba a hibaba h elkezdtem forumokat olvasni, de be is fejezem ') koszonom a valaszt
2018. máj. 31. 09:34
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Én is terhes vagyok három műszakba dolgozom és nekem azt mondta az orvos amint kimondom a főnökömnek hogy terhes vagyok nem dolgozhatok ejszakás műszakba ez törvényben van.

Annyi hogy én ahogy megtudtam hogy terhes vagyok elmentem táppénzre, mert 60-70 kg kat kell emelgetnem és bármilyen betegséget elkaphatok, a munka az adott könnyíteni nem tudnak.

2018. máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem tehetnek be éjszakába*

Utolsó voltam

2018. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem árt.Én 5 hónapos terhesen még 3 műszakoztam és teljesen rendbe született a babám.A terhesség nem betegség!Ha nem nehéz munkát végzel, nem 100kg-ot emelsz többször és nem vegyi anyagokkal dolgozol akkor ha valami gond lesz az nem attól lesz hogy dolgozol, hanem mert amúgy is lett volna.
2018. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Hivatalosan nem dolgozhat senki éjszakai műszakban ha terhes, ez törvényileg szabályozott. Azonnal nappali, 8 órás beosztást kell neki adni.
2018. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

8-as


Leírva szép:D

Nálunk ilyen lehetőség nem volt.Dönthettem, hogy dolgozom vagy nem.Jól voltam, nem éreztem szükségét a táppénznek így dolgoztam és nem haltam bele.5 hónapos terhességen túl voltam mikor elmentem táppénzre.

2018. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

"mert 60-70 kg kat kell emelgetnem"


Egy nem terhes nő sem emelhet ennyit, ez a munka törvénykönyvében van...

Sőt, még férfi sem egyedül.


Amúgy meg könnyített munka, vagy felmentenek a munkavégzés alól.

Egészséges terhességgel táppénzre menni táppénzcsalás. Bárki bármit mond. Tudom, hogy ez a kényelmes, és miért ne, ha megtehetik, de ez akkor sem legális.

2018. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!