Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 mm-es szabályos petezsák,...

13 mm-es szabályos petezsák, szikhólyaggal, de az embrió még nem látható. Doki szerint 5. hétben vagyok (menstruáció alapján) szerintem fiatalabb mert tudom mikor volt peteérésem. Lesz ebből baba?

Figyelt kérdés

Januárban volt egy miss ab-om,3 ciklust vártunk,10 napja teszteltem pozitívat.Azóta még egyet.2 napja barnáztam,ügyelet,kaptam utro-t plusz MagneB6-ot.Most fekszem egész nap és parázok.Jövő szerdán megyek vissza és iszonyatosan félek hogy megint baj van.Doki szerint minimum 20 mm-es petezsáknál látszik csak az embrió.Szerintetek van rá esély hogy jövő héten már lesz embrió,esetleg szívhang is?Ja,és a puffadáson és szomjúságon kívűl az égvilágon semmilyen más tünetem nincs.Néha görcsölgetek,nem durván,a barnázás elmúlt.

Valakinek hasonló sztori?


2018. máj. 31. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne baba?


Ezért nem szabad túl korán dokihoz menni, mert megijesztenek.


Ne aggódj minden rendben lesz!

2018. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A petezsak merete alapjan kb ugy lehet saccolni a terhessegi korra, hogy 4 hetesen 1 naposan 1 mm-es petezsakkal kezdodik es napi kb 1 mm-rel lesz nagyobb. Azaz 5 hetesen 7 mm, 6 hetesen 14 mm.

Nyilvan ez a szamitas nem 100%-os, kezdve eleve azzal, hogy ahhoz tokeletesen pontos meres kellene, de egyaltalan nem biztos, hogy pl a 13 mm-nek mert petezsakod masik orvosnal, masik gepen, vagy akar ugyanott masik meresbol is epp 13 mm-nek lett volna merve...


De elvileg ez alapjan 5 hetes 6 napos lenne a terhesseged es ugyan lehet mar ilyenkor embrio, de nem kotelezo.

15-16 mm-tol mar szokott lenni (a 20 mm picit tulzas tehat, van embrio hamarabb is es kb 25 mm-es ures petezsaknal mar valoszinuleg gond van).


A lenyeg, hogy nincs okod aggodalomra, ekkora petezsak normalis, hogy ures es nem utal arra, hogy baj lenne.

Gondolom 1-2 het mulva ujra menned kell, akkor mar lennie kell embrionak, sot, szivmukodesnek is, ha ez a meres pontos volt kb.

2018. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem,hogy hogy lehetek 6 hetes,amikor 38 napja volt az utolsó menstruációm első napja?Plusz május 7.-én volt az ovulációm.Az simán lehet hogy picit fiatalabb,nem?Jajj tudom most nyugalomban kéne lennem.de egŕsz nap.ezen kattogok...
2018. máj. 31. 18:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Majus 7 ota 3 het es 3 nap telt el, ehhez adodik hozza 2 het, ugy kapod meg a hivatalos terhessegi kort. Ez tehat 5 het 3 nap.

(A terhessegi kor ugye nem egyenlo a fogantatas ota eltelt idovel, hanem plusz ket het es nagykonyv szerinti ovunal ez megegyezik a mensi szerinti terhessegi korral is.)


Az utolso mensid 38 napja volt, ami szinten 5 het es 3 nap.

A 13 mm-es petezsakra pedig mint irtam KORULBELUL 5 het 6 nap, de ez nem pontos, mert par mm-es “elmeres”, vagy siman eltero nivekedes teljesen normalis. Ez egyaltalan nem egzakt ertek, eredmeny, csak hozzavetoleges.


Kerlek nyugodj meg, tenyleg, azzal teheted a legtobbet magadert, magatokert jelenleg, ha nyugodt maradsz es feleslegesen nem kattogsz.

Marpedig (es ne sertodj meg, nem az a celom), de 5 hetes 3 napos terhessegnel meg nem szoktak embriot latni, egyszeruen tul korai volt az ultrahang ahhoz, hogy barmit lassanak a petezsakban. Majd egy het mulva mar lennie kellene.

Amit nalad most talaltak (petezsak mehen belul), az a leheto legtobb, amit ilyenkor latni lehetett. :)

(Hidd el, tudom, hogy milyen nehez ez, 4 vetelesen vagyok tul es most vagyok ismet terhes. De epp amiatt intelek teged nyugalomra, mert tul sok mindent ateltem mar. Segits magadnak es koncentralj most masra, gondolj inkabb arra, hogy a leheto legtobbet/legjobbat lattatok az uh-n a terhessegi korodhoz kepest.)

2018. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi😀

Csak olyan nehéz...de igazából azon kívül hogy szedem a bogyókat,pihenek sok mindent valóban nem tudok tenni.

Neked pedig remélem,ezúttal minden rendben lesz😀

2018. máj. 31. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 11 mm petezsák volt benne szikhólyaggal, és baba lett belőle.

Az orvos azt mondta, kb 6 hetes lehettem, 8 hetesen kellett visszamenni és ott már szívhang is volt. Szerintem nincs okod aggódni. Az első 12 hetet én teljesen végig idegeskedtem a sok butaság miatt amit pl itt is olvastam, nem érdemes. Attól, hogy sajnos más babájával gond volt, nem jelenti azt, hogy a tiéddel is az lesz, nem kellene ijesztgetni a többi kismamát.

A 9. hétig kb nekem is voltak enyhe menstruáció szerű görcseim, aztán ahogy haladt az idő ez teljesen elmúlt.

Ne izgulj, rendben lesz minden! :)

2018. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez szerintem szuper és megfelel az utolsó menzesz szerint is és a vélt ovulációnak is. Szikhólyag és 13 mm petezsák azt jelenti, hogy pár nap múlva már embrió is lesz. :)
2018. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van benne szikhólyag, ami jó jel!


Nekem akkor találták meg benne a babót, amikor 20mmes volt a peterzsák :)


Simán lehet késöbbi a baba, hisz a beágyazódás 6-14nap, azt meg nem tudni mikor történt :)


Ne aggódj, lesz ott baba,pihenj sokat és ne kattogj rajta


Sztem egy hét és már lesz baba!

2018. jún. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív válaszokat!Ha nem lett volna a vetélésem most tök nyugalomban üldögélnék itthon.Plusz nem vagyok már egy mai sütés (36) és nagyon szeretnék már gyereket.De már csak 6 hosszú nap és okosabbak leszünk😀😀
2018. jún. 1. 08:57
 10/11 A kérdező kommentje:
Eljött a várva-várt pillanat,tegnap voltam a dokinál.Egész héten barnázgattam úgyhogy tiszta ideg voltam már.Feleslegesen,6mm-es Kismanóm van erős szívhanggal!!Életem legszebb pillanata volt😀Azért megy a para hiszen 12 hétig bármi lehet de érdekes módon reggelre a barnázás elmúlt.Úgyhogy most pihi Utro és csak pozitív gondolatok😀
2018. jún. 7. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!