Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szorongó, pánikbeteg kismamák?

Szorongó, pánikbeteg kismamák?

Figyelt kérdés

Több éve generalizált szorongással diagnosztizáltak, kaptam rá gyógyszert, amivel tünetmentes lettem. Sajnos ez a betegség azóta többször kijött rajtam, akkor ismét gyógyszer, ismét tünetmentesség. Már most 2 éve tünetmentes voltam gyógyszer nélkül, viszont a héten kiderült 4 hetes terhes vagyok. Próbálom elnyomni magamban a szorongást, a félelmeket, de sajnos napról napra nehezebb. Tervezet baba volt, nagyon örülünk neki, mégis így érzem magam.

Járt valaki hasonló helyzetben? Jó lenne beszélgetni valakivel erről.



2018. jún. 1. 07:21
 1/1 anonim ***** válasza:
56%

Szia, nalam azota van ez, hogy a Boschban dolgoztam es egyszer bementem betegen dolgozni, lefordultam a szekrol es elvitt a mento fulladasos rohammal. A kivalto oka egy virusos totokgyulladas volt.

Azota egyszer jott elo itthon, mikor egy hetig tarto hasmenes utan a kezdetleges kiszaradas jelei mutatkoztak rajtam, begorcsoltek a vegtagjaim, bepanikoltam es produkaltam egy infarktusnak a tuneteit.


En mar rajottem, hogy nalam a betegsegek es az unalom valtja ezt ki, igy igyekszem elkerulni ezeket. Illetvenekem van egy elettarsam, aki nehezen turi el ezeket a kepzelt betegsegeket, igy mar akkor kapom a fejmosast, mikor csak probalnam magamnak bebeszelni a panikrohamot. Igaza van paromnak, mert minden leletem negativ es nincs miert ezt csinalnom. A decemberit kovetoen elojott meg egyszer sogoromeknal ez, aki orvos leven pszichologust ajanlott nekem.


Ettol megijedtem es parommal elkezdtunk megoldas utan kutatni. Az egyik az volt, hogy voltakeppen unatkozom itthon, igy elkezdett nekem munkakst adni a gyereken es a takaritason felul a masik meg, hogy elkezdtem tanulni a vizsgaimra..Tovabba magamat probaltam gyogyitani ugy, hogy mantraztam: szep eletem van, nem kell idegeskednem, van szereto parom, egeszseges gyermekem stb


Ez segitett. Mara csak neha jon elo pl legutobb kitalaltam, hogy nehezen kapok levegot, utanakerestem a neten -> stressz, szorongas -> dolgozok, elmulik -> unatkozom, elojon -> generalt problema


Szoval ilyen egyszeru, tudatositani kell azerintem, hogy minden okes es meg kell probalni magunkat gyogyitani gyogyszerek nelkul, hiszen ez egy generalt szorongas.


Elojon mindenki masnal is, hiszen a jovo kerdeses, nem lehet tudni, mi lesz holnap, masok is aggodnak. A kulonbseg annyi, hogy ok nem vetitik ki ennyire aggodalmukat.


Jobbulast

2018. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!