Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem gond az, ha nem...

Ugye nem gond az, ha nem látszik és nem is érzem még a mozgását, a 15 hetes kicsinek?

Figyelt kérdés

Itt jöhetne az, hogy ne legyek már hülye, persze hogy nem baj.... Esetleg volt valaki más is akinek későn kezdett látszani, és mozogni? Természetesen az orvos mindent rendben talált. De ha esetleg hátrahajló lenne a éhem, azt közölné velem automatikusan? Vagy más oka lehet annak hogy még nem látszik?

Nem vagyok se kövér se sovány, nővéremnek ilyenkor olyan volt már mintha egy fél sárgadinnye lenne a bőre alatt, (bocsi)

Írjon legyen szíves aki még így volt, had érezzem, hogy nem vagyok egyedül...

(Légyszi ne oltsatok le)

Azt lábjegyzetben hozzáteszem, hogy első babámat várom és csak azért vagyok ennyire türelmetlen mert már nagyon szeretném őt érezni.

A 12. hetes UH-n 49,9 mm volt a kicsi, a feje pedig 13 mm

15hkm 24/N



2018. jún. 4. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én a 19.héten éreztem először.

rajtam még sokan a 20.héten sem vették észre hogy babát várok

2018. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem keso se a mozgas, se az, hogy 15 hetesen nem latszik.

Akkora a magzat annyi idosen, mint egy kisebb alma, egy normal hasizomnal (foleg, ha elso terhesseg, akkor alapban eros meg a hasfal jo esetben), nem latszik meg ilyenkor semmi.


Rajtam felidoig az elso ket terhesseg nem latszott, vekony voltam es izmos. 25 hetes kor utan lett pocakom, de vegig nem volt nagy.

A mozgast elso babaval 18-19 hetesen ereztem eloszor, a masodikkal hamarabb, 15 het korul, de akkor mar tudtam hogy mire kell szamitani.


Most a harmadik babat varom, oregebb vagyok 10 evvel, edzetlen is, csak siman vekony. 17 hetesen meg nem erzem a mozgast es ugyan van mar valamekkora picim, de ez inkabb a legyengult hasizmomnak “koszonheto”. Meg igy sem nezek ki terhesnek, inkabb csak hasra hizos, aranytalan vekony nonek. :)

2018. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Komolyan kérdezed? :)

Amúgy nem a testalkattól függ, hogy milyen korán érzed meg a baba mozgását hanem a hasfal vastagság, ha a méhlepényed elől tapadt meg (azt hiszem arra mondják még, hogy nehezebben érezni) megnyugtatásul, viszonylag vékony testalkattal is csak a 16+4-en éreztem a babát tehát majdnem 17 hetesen.Mozogni úgy, hogy a hasamon is látszott meg valahol a 27-30.dik hét környékén.Nem kell elhinned, hogy más 12 hetesen már érzi meg majdhogynem látja is a babát :D:D

2018. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi aggódnivalód nincs, az pedig, ha az ultrahangon mindent rendben találtak, sokkal megnyugtatóbb, mint az, hogy mennyire látszik. :)


Az, hogy mennyire látszik, tényleg nagyon egyénfüggő, sőt... terhességfüggő.


Én is első babámat várom, 17+ valahány naposan éreztem először a babát mozogni. A hasam növöget, már kb. a 10. héttől kényelmetlenek voltak a nadrágjaim, de tudtam, hogy az még nem a baba miatt, hanem a puffadás miatt van. A vacsora után mindig megnőtt a hasam, másnap meg mondjuk wc után mintha visszamentem volna 2 hetet az időben :D (pocakméretet tekintve)


Ne félj, minden rendben van, és gratulálok a várva várt babához! :)

2018. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igaz én a 14 hétben vagyok, de eddig nekem se látszik... csak este fele egy kicsit. Mozgását sem éreztem még, de ez normális, hisz ilyenkor még olyan kis pindurka a rúgásai is gyengék a méhfal meg erős ezért érezzük csak később.
2018. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nem tudom, 100.% ra mondani, de tegnap talán éreztem. :) Nem aggódom hogy miért nem látszik csak kérdeztem hogy normális e. Hála az égnek voltam azóta UH-n még mindig minden rendben tehát nem is gondolok erre. Legalább tovább tudok mozogni tőle. :)

2018. jún. 14. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!