Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egésznap unatkozom mert a...

Egésznap unatkozom mert a férjem mindentől félt és nem csinálhatok semmit. Én még akartam dolgozni de ő már nem hagyta.20 hetes vagyok. Ti mit szoktatok otthon csinálni egyedül?

Figyelt kérdés
2018. jún. 4. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Én nem hagynám, hogy a férjem parancsolgasson, hogy mit csinálhatok és mit nem, mert a szülés után még rosszabb helyzetben leszel.
2018. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Kiállni magamért, és azt csinálni, amit én akarok. Mert nem egy tárgy vagyok, hanem önállóan gondolkodó EMBER.


Üdv, egy 37. hétig pultosként dolgozó anya. Tökéletesen egészséges a gyerekünk.

2018. jún. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Állj ki magadért .. csak mondom .. külföldön élünk és sajnos nem hagytak dolgozni csak a 12.hétig mondván veszélyforrás vagyok számukra .. Tavaly szeptember óta nem érzem valami jól magam . Szinte lehetetlen volt ,hogy lekössem magam ... Sokszor takarítani is úgy takarítottam ,hogy maradjon következő napra is . Eljárni itthonról nem igazán tudtam . csak akkor mentem ha muszáj volt ugyanis sokszor rosszul lettem volt példa rá ,hogy napokig az ágyat nyomtam ... Miota meg van a kicsi azóta azért nem igazán tudunk elmenni mert nem marad .. a helyedben megpróbálnám ezt megbeszélni a párommal ... ha most így hagyod ,hogy lekorlátozzon később mi lesz ??
2018. jún. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Te valami oltári szereptévesztésben vagy!

a) variáció: A férjed ténylegesen hatalmi szóval eltiltott. Akkor egy despota, akit ott kell hagyni.

b) variáció: Valójában nem tiltott el, csak tanácsolta, javasolta, helyesnek gondolta, de te ezt gyereki szerepbe visszaesve utasításként értelmezted és mindenáron meg akarsz apucinak felelni. Pedig nem a te apád, hanem a gyerekedé lesz! Neked a férjed, a társad. Egyébként az orvos táppénzre vett, vagy hogy tudtál egyáltalán otthon maradni? Menj vissza dolgozni, és "legyen meg a te akaratod".

2018. jún. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem is értem. A te munkahelyedhez mi köze a férjednek? Hogy tudott eltiltani a munkától? Otthon is ott ül melletted 0-24-ben, és kivesz mindent a kezedből?
2018. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem hagyta??

Azt hogy?


Nekem is mondogatta kb 24. Héttől, hogy ne stresszeljem annyit magam, gondolkodjak el, hogy tuti addig akarok-e dolgozni..

31. Héttől húzta a cenit, hogy még meddig..

36+4-ig dolgoztam...


Utána.pedig pakolgattam komótosan, megfőztem, élveztem a kertet..aludtam.

Filmeztem, olvastam....

2018. jún. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

😂 nekem nem szokta megmondani a férjem, hogy mit csinálhatok és mit nem. Javasolhat, megvitatjuk, de a saját munkahelyemről én döntök.

Te meg kérdezd meg a férjed, hogy mit csinálhatsz otthon! Úgyis ő dönti el!

2018. jún. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

De mégis mitől félt? Mi az, hogy megtiltotta?


Nálunk is próbálkozott a párom. De csírájában elfolytottam.


Fertőzésveszélyes munkahelyen dolgozom, veszélyes anyagokkal. A törvény szerint nem dolgozhatnék, de nyilván pénzből élünk szóval indokolatlanul nem akartam ott hagyni a terhesség elején.

A párom erősködött, hogy ne dolgozzak. De nem engedtem az akaratának. Most 11 hetes vagyok és megbeszéltem vele, hogy ha bírom, akkor nyár végéig dolgozom. Ha azt érzem nem megy, akkor nem erőltetem. Sőt grátiszként azt is megígértem, hogy gumikesztyűben fogok dolgozni, ami a terhesség előtt nem volt jellemző.


Aztán jött a következő ellentét. Jött egy kerti parti, amikor is bele akartam kóstolni (nem, nem meginni akartam, csak belekóstolni) egy meggyes sörbe. De nem engedte.

Na aztán ezt is helyre tettem. Hogy vegyen vissza, mert ha akar második gyereket tőlem, akkor ne játsza az apámat. Mert nekem már van egy, és nem ő az. Ő majd a mi gyerekünkkel lehet szigorú, de velem nem.

Engedje csak szépen, hogy én uraljam a saját testem.

Végül konszenzusra jutottunk, mivel olvasta, hogy az első trimeszter a legveszélyesebb és, hogy ilyenkor fejlődnek ki a szervek, így ilyenkor kell a legjobban kerülni az ártalmas dolgokat.

Szóval megegyeztünk, hogy amíg tart az első időszak addig nem, de utána ha bele akarok kóstolni egy pohár borba, vagy sörbe akkor nem fog beleszólni.


És mielőtt bárki nekem esne, nem nem vagyok alkoholista. És a fent említettek nem arra vonatkoznak, hogy neki ülök egy üveg bornak. Hanem pusztán arra, hogy itt a nyár és azért havonta egyszer csak eljutunk egy kerti partira és ha épp megkívánom, akkor ne problémázzon azon, hogy belekortyolok a poharába.

2018. jún. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó nem, te nem alkoholista vagy hanem egy ostoba tyúk.


"ha akar második gyereket tőlem, akkor ne játsza az apámat. Mert nekem már van egy, és nem ő az. Ő majd a mi gyerekünkkel lehet szigorú, de velem nem."


Akkora sárkány lehetsz, hogy majd a gyerekkel sem lehet szigorú, mert majd azt is beszabályozod.


Ezek az apák nem titeket féltenek hanem a gyereküket. Amit én meg is értek.

2018. jún. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Tanulj nyelvet. Tanulj meg gépírni. Próbálj ki új recepteket. Kézimunkázz. Járj kiállításokra. Vagy bármi más ami érdekel. Ha megszületik a gyerek, egy darabig úgysem lesz időd ilyesmikre.


Vagy ahogy javasolták, menj vissza dolgozni.

2018. jún. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!