Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lepényleválás, hematóma után...

Lepényleválás, hematóma után tornázás?

Figyelt kérdés
14 hetesen volt egy 10%-os méhlepény leválásom, az erős vérzés következtében pedig lett egy hematómám. 3 hetet kellett feküdnöm, azóta minden rendben van. Tegnap voltam orvosnál, mondtam Neki, hogy nagyon hízok. Azt mondta ne diétázzak, csak ha a cukorterhelésem rossz lesz, de terhes tornát nyugodtan csinálhatok. De nem merek. 1 hónapja még ott volt, igazi ici-pici volt és már szervült is, de azóta senki nem nézte meg. Volt már így valaki? Annyi nem ér a hízás, hogy esetleg bajt csináljak tornával.

2018. jún. 8. 06:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah, már 23 hetes terhes vagyok, 5 hete kaptam feloldozást a fekvés alól. Azóta a 1,5 éves kislányomat már elkezdtem újra emelni, nem nagyon, csak ha nagyon muszáj, de igazából attól is még félek.
2018. jún. 8. 06:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a dokidat. A terhes diéta nem fogyókúra.
2018. jún. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Hát ha doki azt mondta hogy méhlepény rendben hemazoma felszivodoban akkor egy kis tornától nem szabadna hogy baj legyen.

Én 3 hétig véreztem az okát mai napig nem tudják.

Azóta már engem is feloldoztak fekvés alol is meg lehet házas élet is.de úgy vigyázok magamra mint a hímes tojásra.

Ha megterhelem magam jobban mint kellene méh összehúzodásom van.

Úgyhogy csak azt végzem el ami nagyon muszály.

Nagyon nehéz de inkább mint valami baj legyen.

Most vagyok 20 hetes.

2018. jún. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én sem értettem miért nem akarja, hogy diétázzak, pláne, hogy baromi óvatos orvos. Mindenre kiterjed a figyelme, de valahogy arra, hogy nagyon hízom azt mondta nem baj. Meg szerinte nem sok 23 hetesen 9 kiló, ami pedig szerintem sok. Sajnálom kettes ami volt. Nekem nem volt semmi más tünetem a vérzésen kívül, az is csak egy délután amikor konkrétan megtörtént a leválás, akkor viszont rövid idő alatt nagy mennyiség ürült, mert pont a méhszáj felett történt. Se egy keményedés, de egy hasfeszülés sem. Igazaból hiányzik nagyon a mozgás, mert a szakmám is ez, de tényleg nem ér ennyit, ha megvan akár a minimális esélye is, hogy bajt okozok.
2018. jún. 8. 07:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megnézel egy ilyen klasszikus terhestornát (nagyon nem Rubint Réka és társai), akkor látni fogod, hogy az igazából csak nyújtózkodás meg lélegzés, szóval ilyen gerinc+vénás torna időseknek :)... és bár lefogyni biztos nem fogsz tőle :) ha óvatosan csinálod, nem hiszem, hogy bármivel veszélyesebb, mint a saját tempódban sétálni egyet. Óvatosan persze, de ha nem indokolt a fekvés, akkor jót tesz valami minimál mozgás, jobb lesz a vérkeringésed, kevesebb az esélyed vizesedésre, trombózisra, és több oxigén jut a babának is. Szerintem egyébként nem annyira sok a 9 kiló, persze attól is függ, mennyivel kezdted, de érthető, ha nem mozogsz. Annyival viszont szintén nem ártasz, ha a klasszikus szénhidrátokról a zöldség/gyümölcsre és fehérjére tolod át a hangsúlyt az étkezésedben és példaként mondjuk egy marék rizs helyett annyi brokkolit eszel, amivel szintén jóllaksz vagy nasi helyett tökmagot rágcsálsz - így nem kell éhezni meg számolgatni, csak főleg egészséges kaják legyenek otthon és azokból válogass.
2018. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erdekes a dokid, mert egy ch dieta nem art, ha nincs tulsagosan lecsokkentve a ch... nyilvan ez is akkor er valamit, ha a zsirt/feherjet is megfelelo mertekben fogyasztja az ember es nem tolja azokat tul kompenzalas miatt, mert akkor ugyanugy kaloriatobblet lesz.

Nekem ugyanez volt a gondom volt a leoennyel, csak 12 hetesen es 17 hetes kortol minden engedelyezve volt. En dolgozni is visszamentem, kismama tornaztam is.

Amit jo, ha tudsz, a kismamatornatol nem fogsz fogyni, az max annyit segit, hogy az izomzat, hatizom, fenek, comb picit jobb allapotban legyen ahhoz kepest, mintha nem csinalnal semmit.

De ez nem olyan edzes, ami felporget es kaloriat eget, inkabb karban tart.

Ettol fuggetlenul hasznos, de csinal szamottevo kaloriadeficitet.

Ha biztonsagos mozgast keresel, akkor tobbre mesz a napi szintu tempos setaval. Nagyobb gyerekkel, babakocsival egyutt napi 5 km (az nem is sok, lehet tobbet is) nem rohanva, de jo tempoban.

Kaloriafelhasznalasban lenyegesen jobb, emellett persze lehet kismamatornatni is.

2018. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!