Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati szívultrahang vizsgála...

Magzati szívultrahang vizsgálatra kellett valakinek mennie, ha igen miért és mennyibe került?

Figyelt kérdés

Nekem felejánlották hogy menjek magzati echocardiographiára de csak azért mert a kombinált tesztem közepes kockázatú lett. A szívfrekvenciája jó lett a magzatnak,nem is értem akkor. A Prena tesztet megcsináltatom,meg majd megyek megint genetikai ultrahangra a 19. héten,de ezt most nem értem.

Megnéztem az árakat és 25ezer forint. Nem tudom ezt mi indokolja.



2018. jún. 11. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi voltunk a 20. héten kellett menni echocardiografiára a Rózsakert Medical centerbe. Nálunk a kombinált teszt uh-nál volt valami szívre utaló eltérés, így lett javasolva ez a vizsgálat. Minden renben volt ott már nem volt semmi eltérés.
2018. jún. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 19. hetesen láttak pici eltérést a baba szívében, azért mentem el. Ott kiderült, hogy semmi baja. 25 ezer Ft volt, tényleg húzós, de legalább megnyugodtunk.

Ha csak azért küldtek, mert közepes lett a kombinált teszted, de mész Prenára, akkor szerintem nem kell a szívultrahang. Azt mondta nekem a doki, hogy a szívfejlődési rendellenesség utalhat Down kórra, de azt a Prena is kimutatja, ha ezzel kapcsolatban bármi van.

2018. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez megnyugtató. A prena az majd megmondja, hogy beteg-e vagy sem. Meg utána még megyek genetikai uh-ra. Így is nagyon sokban van már anyagilag, a prena is 75ezer forint és nem állunk fényesen anyagilag. Lehet csak azért javasolták hogy menjek a szívultrahangra, mert akkor még azt mondtam, hogy nem tudom most kifizetni a prena tesztet, de aztán pár nap múlva összedobtuk a pénzt rá, hogy megnyugodjunk végre.
2018. jún. 11. 13:43
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Én a 21. hét körül voltam a Czeizel Intézetben, ott is 25.000. Engem megnyugtatott, hogy elmentünk és kiderült, hogy nem kell aggódni, mindrn rendben.
2018. jún. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként létezik ennek a vizsgálatnak tb támogatott verziója is, csak oda elég hosszú a várólista, én csak azért nem tudtam elmenni, mert kicsúsztunk volna az időből (elvileg a 22. hétig lehet megcsináltatni). Szóval, ha gondolod, kérjél beutalót a nőgyógyásztól és időpontot. Te még bőven beleférsz szerintem az időbe.

Bár mondom, ha csak és kizárólag a kombinált teszt közepes minősítése indokolta és amúgy nem láttak az uh-on eltérést, a Prena is elegendő.

2018. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem semmilyen problémára utaló jelet nem láttak, pusztán egypetéjű ikerterhesség miatt javasolták. 20 ezer Ft volt, az Istenhegyin.
2018. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

" A prena az majd megmondja, hogy beteg-e vagy sem."


Jah, kimutatja. De csak a kromoszómarendellenességeket.

Ha csak mondjuk egy septum defektusa, vagy bármilyen más szívfejlődési rendellenessége van önmagában, nem szindrómához társultan, azt a Prena nem mutatja ki, csak az UH.


Nálunk tudtommal csak akkor szoktak ilyen javasolni, ha genetikai UH során látnak valamit a szíven, vagy találnak valami más fejlődési rendellenességet.

2018. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem az orvosom elküldött puszta óvatosságból, minden kismamájának mondja, hogyha megteheti menjen el. Voltunk Nifty teszten azt mondta, hogy a szívfejlődési rendellenességeket nem lehet ezekkel a tesztekkel sem kimutatni, számomra megnyugtató volt. Az Istenhegyin voltunk, ott 20.000.-. Nem tudom pontosan miért, de ezt is a 18-20. hét között érdemes megcsináltatni, csak azért írom, hogy mehogy lecsússz róla.
2018. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért a 22. hét előtt javasolják, mert jogszabály szerint 24. hétig lehet elvetetni a magzatot, ha élettel összeegyeztethető, de nagyon súlyos betegsége van. Amúgy maga a vizsgálat a 40. héten is kimutatja, ha van vmi, de akkor már nem igazán lehet mit tenni, ha a szülők mégsem tartanák meg így a gyereket.
2018. jún. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, köszi szépen, ezt nem tudtam. Azt hittem, hogy egyéb oka van, ahogy a genetikai ultrahangok időpontjának.
2018. jún. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!