Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reggeli rosszullét mit tegyek?

Zoequeen kérdése:

Reggeli rosszullét mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok segitseget szeretnek kerni!

Most fogok egy masik helyen elkezdeni dolgozni de annyira rosszul vagyok hogy az hihetetlen 1 hete szinte semmit nem eszek de hanyingerem az egesznao van es ma savat is hanytam most vagyok kb 6-7het körül es mit csinaljak a munkahelyen nem lenne jo ha eszre vennek

Köszönöm a valaszokat



2018. jún. 12. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az első trimeszter időszakában ez gyakori panasz lehet a kismamáknál.

Én már a 14. hétben vagyok, de még mindig hányni szoktam, sokat ég a gyomrom (most is például), pouffad, fáj.

Próbáld meg kikísérletezni, hogy melyek azok az élelmiszerek - esetleg italok - amelyek segítenek a hányinger és a rosszullét leküzdésében.

Ha eddig még nem szedtél, akkor kezdj el szedni terhesvitamint, valamint B6-ot, ezek csillapítják az émelygést. (Tapasztalat.)

A limonádé segíthet leküzdeni az émelygést, bár nem biztos, hogy reggel meg tudod inni, de a citromos vizet is sokan dicsérik. Egyik ismerősömnek a védőnő kólát ajánlott hányingerre, hányásra. Nem próbáltam még.

Próbálj meg napi 5-6 kisebb étkezést beiktatni. Egyél sós ropit, kekszet, banánt. Mindig legyen nálad valami rágcsálnivaló, akár az aszalt gyümölcs is jó szolgálatot tehet. Nálam most is van hideg ásványvíz, ropi, banán.

A saját védőnőm azt mondta, ha nagyon zavaró a hányinger, akkor lehet kapni direkt erre kifejlesztett gyógyhatású készítményt a patikákban. Érdeklődj utána esetleg.

Próbálj meg nem túl fűszeresen táplálkozni, lehetőség szerint a túlzottan erős, csípős ételeket is kerüld.

Remélem, tudtam segíteni!


Ja, eszembe jutott még valami, bár ez kissé furcsa lehet. Egyik jó barátnőm akupunktúrás kezelésen vett részt, ami enyhítette a rosszulléteket.


Kinek mi segít. :)

2018. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első voltam, kis javítás: puffad *
2018. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem pl. nem segített rajta semmi, de enyhébb eseteknél a legjobb a gyömbértea, veszel gyömbérgyökeret, 1 cm-t lereszelsz fél, 1 liter vízbe, 20 percet főzöd.
2018. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

9. hétben vagyok, nagyon nekem se segít semmi, enyhíti talán valamennyire a gaviscon (savlekötő), hideg kóla, pirítós. A patikában most adtak ilyen hányingercsillapító nyalókát, gyömbéres, gyerekeknek van, akik rosszul vannak a kocsiban, egész hatásosnak tűnt így elsőre.

De őszintén szólva nekem ezek is arra jók, hogy itthon elvegetálok, elvagyok a nagylányommal, home office-ban dolgozgatok. Ha be kéne járnpm, végem lenne, már az utat végighánynám.

2018. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat , elég rosszul birom nem is kepzeltem volna.. Tudom hogy eleg rossz dolog de meg ma se ettem semmit mert semmit nem kivanok, holnap megyek elöször nögyogyaszhoz elmondom neki mivan és hátha mond van valamit vagy felir valamit persze nem gyogyszert
2018. jún. 12. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Nekem határozottan rosszabb, ha üres a gyomrom. Az vált még be valamennyire, hogy mindig eszegetek kicsit, nem várom meg, hogy éhes legyek, mert akkor sokkal rosszabb, és ha üres gyomorra eszek, általában ki is hányom. Van, hogy csak a pirítós megy le, akkor azt, de valamit mindig eszek, így valamennyire kibírható. Szerintem próbáld ki.
2018. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!