Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj, ha a kismamam...

Nagy baj, ha a kismamam könyvet 12 hetes koromig nem kaptam meg?

Figyelt kérdés
Minden vizsgálatra elmentem amit mondtak eddig, de a védőnőhöz 12 hetes korom után jelentkeztem csak be,14 hetes vagyok és jövő hétre kaptam a védőnőhöz időpontot. Egyik ismerős azt mondta, hogy 12 hetes korig kell kiváltani. Ez most akkor hogy értendő?

2018. jún. 12. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Fura, mert a 12. heti genetikai ultrahangon már el szokták várni, hogy meglegyen. Ambuláns lapot biztos kaptál mindig, amúgy meg a vizsgálat a lényeg a baba szempontjából.
2018. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én megkaptam időben a kiskönyvet (8hetesen), de soha sehol nem kérték el tőlem. Ambuláns lapot kaptam mindenhol a vizsgálatról, majd a védőnő írogatta be az eredményeket a kiskönyvbe.
2018. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 hetesen voltam védőnőnél. Vérvételnél nem kérték, a genetikain magánban voltam és magán dokim van.

Hozzáteszem laza védőnőm van, mert azóta se találkoztunk, majd jövő héten 24+5nél.


Szerintem ne aggódj, nincs jelentősége a könyvnek. Csak beleírják az adatokat, de gondolom leleteid vannak azokon ugyanaz van.


23hkm

2018. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tőlem sem kérték sehol, amubuláns lapot kaptam mindenhol.

Azért is kérdezem,mert van az az egyszeri anyasági támogatás szülés után aminek az a feltétele,hogy legalább 4x megjelenjek igazoltan a terhesgondozáson. Mondjuk szülésig még többször is meg fogok jelenni orvosnál, de a terhesgondozáson mit értenek. Az már az, hogy az sztk-s nőgyógyásznál megjelenek?

2018. jún. 12. 20:02
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval a kiskönyvben legalább 4 pecsét kell.
2018. jún. 12. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:

3 vagyok

4 sor ki legyen töltve. Jó a nőgyógyász pecsétje, azt hiszem a védőnői bejegyzés is és ha minden igaz 1 a négyből háziorvosi is lehet.

Szóval nem kell sztkba menni a pecsétért. Sima orvosi pecsét is jó.

2018. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nem gond. én 16 hetesen kaptam meg, addig nem jutottam el a védőnőhöz. a 12 hetes uh-n papírt kaptam, amit be kellett rakni a kiskönyvbe.
2018. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő állította ki azt a papírt, hogy 4*megjelentem és jár a támogatás.Kerdezd meg tőle ha talalkoztok.


11heten mentem a vedonohoz.Maganba a Down szűrést és tőlem kérték a kiskonyvet.Meg utána mindenhol.Maganorvosom volt de minden alkalommal jegyzetelt a kiskonyvbe ő is.

2018. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elvileg majd a védőnő kiállít egy igazolást a kiskönyv alapján, hogy voltál legalább 4x terhesgondozáson. Jó bele a védőnői és orvosi pecsét is.

Szóval a kiskönyv nem kell majd az anyasági támogatáshoz, csak a védőnői igazolás.

2018. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!