Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélés utáni depresszió?

Vetélés utáni depresszió?

Figyelt kérdés
12 hetes magzatomat vesztettem el a közelmúltban, a párom megcsalt és elhagyott ezután. A baba nem fejlődött rendeset, 11 hetes korában egy hetes magzat méretével rendelkezett, várható volt a tragédia. Eleinte nem sokszor sírtam, de mostanában nem tudok ránézni egy terhes nőre vagy kisbabára. Hogyan tudnék túllépni ezen?

2018. jún. 13. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is így éreztem missed ab után. Azt hittem erős vagyok és nem visel meg. Néhány hónapig tartottam magam, de egyszer csak összeomlott a kártyavár. Én magamat, a férjem is önmagát okolta, pedig egyikünk se tehetett semmit. Majdnem ráment a házasságunk. Csak sírtam és sírtam. Úgy éreztem nincs igazság a földön és rajtam kívül mindenki lubickol a boldogságban. Nem tudtam terhes nőre, vagy babára nézni irigység nélkül.

Nekem az segített, hogy találtam olyan embereket, akikkel meg tudtam beszélni, mert erről igenis BESZÉLNI KELL!!! Ha kellett, akkor órákat sírtam és órákat dumáltam, csak ez lendített át a gyászon. Neked is ezt tanácsolom! Ültesd le a barátnődet/anyukádat/akárkit és mond el nekik, hogy most egy nagyon sötét időszak kellős közepén vagy és caak annyit kérsz tőlük, hogy hallgassanak meg, ha kell százszor, mert csak így tudod elkerülni a begolyózást.

Ha van kedved, nyugodtan írhatsz nekem is, szívesen meghallgatlak! :)

2018. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a 20. héten vetéltem el. Ikrek voltak...

Az utána következő 3 hónap maga volt a pokol. Utána is csak lassan kezdtem el magamra találni, de ugyanaz az ember, aki előtte voltam; már nem lettem. Másképp látok azóta sokmindent.

Gyászolni kell és beszélni róla. Én felkerestem pszichológust, és perinatális tanácsadót is.

Nekem kellett valami kapocs is hozzájuk; így csináltattunk az emlékükre egy arany ikrek medált. Azóta is hordom. Erőt ad.

Legtöbbet az segített, hogy minél hamarabb újra babát szerettünk volna; így amint lehetett, visszamentünk lombikozni. Így láttam valami kiutat ebből; és onnantól elkezdtem inkább a leendő gyermekünkre koncentrálni.

Verseket is írtam. Ezzel kiírtam magamból a fájdalmamat, és megfogalmaztam saját magnak is az érzéseimet.

És is búcsúztunk tőlük: kimentünk a temetőbe, és a gyermekek emlékművénél gyertyát gyújtottunk, összeborultunk, és együtt sírtunk. Másnap pedig mentünk beültetésre. Most 34 hetes vagyok a kislányunkkal...

2018. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok rossz ért téged mostanában, nem csoda, ha depressziósnak érzed magad.

Hagyj időt magadnak. A fájdalomnak és gyásznak is teret és időt kell adni, hogy teljesen meggyógyulhass. Kitartás!

2018. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok mindenen mentél keresztül adj időt magadnak, a gyásznak. Amit most érzel az teljesen normális és csak az idő segít és hogy ne add fel a reményt hogy még te is lehetsz boldog. Én is veszítettem el gyermeket. Eleinte egy vállvonással reagáltam, fiatal voltam és úgy voltam vele majd lesz másik gyerek nem akartam foglalkozni vele. Aztán egyszer csak kitört belőllem a zokogás utána szép lassan jobb lett. Azóta eltelt 9 év. Most már van családom gyerekeim tovább léptem és nem okoz gondot erről beszélni. Sajnálom a történteket és kivánom hogy minél elöbb egyenesbe jöjjön az életed.
2018. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!