Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesvitaminoktóllesznek...

A terhesvitaminoktóllesznek olyan nagyok a mai gyerekek vagy inkább az étkezéstől?

Figyelt kérdés
Az étkezést azt el is tudom képzelni, ha valaki sokat eszik,de nem lehet hogy a mai 3500 g feletti gyerekek ezektől a ma divatos terhesvitaminoktól lesznek olyan nagyok. Nem normális a 4 kilós újszülöttek. Ezt nem én mondom, hanem szakirodalom.

2018. jún. 14. 19:42
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Egybe írtam az első két szót.
2018. jún. 14. 19:43
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Hát, nekem a terhesvitamintól született egy óriási, 2,2 kilós, 44 centis lányom :D Szóval nem, szerintem nem attól :D Sok dolog játszik ebben szerepet, pl. genetika, táplálék stb.
2018. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Én meg azon csodálkozom, hogy 2018-ban van még, aki elhiszi, hogy a vitaminoktól óriás babák születnek... Semmi köze hozzá, a genetikán múlik. Páromék a 80-as években születtek, mind a négyen 4 kg felettiek voltak, pedig semmilyen terhesvitamint nem szedett az anyjuk. De a tesóimmal mi is 3.5 kg fölött születtünk, anyukám sem szedett semmit, csak vasat kapott intravénásan.
2018. jún. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem összetett a probléma. És mi itt csak laikusként találgathatunk.


Az biztos, hogy a nőgyógyászok is eltérő véleménnyel vannak a terhesvitaminokról. Megosztó a dolog. Az persze nyilvánvaló, hogy az elején folsavra nagy szükség van.


De az étkezésünk is rengeteget változott az elmúlt évtizedekben. Mennyivel másabb most terhesnek lenni, mint mondjuk a háború környékén, amikor alig volt mit enni.


Azóta rengeteg tartósítószert, ízfokozót, gyors érlelésű gyümölcsöt, zöldséget eszünk. A haszon állatok is úgy vannak tartva, hogy minél gyorsabban le lehessen vágni. Ha akarod, ha nem, egy rakás szemetet eszünk meg. És sajnos mindenben nagyon sok a hozzáadott cukor is :(


Nem véletlenül hívjuk élelmiszeriparnak, mert ez már ipar. És csak a fogyasztói társadalomról szól, hogy mindenből minél gyorsabban haszon legyen. Persze a fogyasztó kárára. De ezt alapvetően nem érzed, csak annyit érzékelünk, hogy milyen jó, hogy akkor is tudsz narancsot/dinnyét stb enni, mikor nincs szezonja.


Ez az én laikus véleményem.


A youtube-n fent van, vagy legalábbis volt az élelmiszeripar rt. Bár az USA-ról szól, de egyre kötelebb vagyunk mi is ahhoz. És ha filmben vannak is csúsztatások, túlkapások akkor is elgondolkoztató.

2018. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Én is szedtem a terhes vitamint és lett egy 2750 grammos babám
2018. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Felejtsük már ezt el de komolyan, ez milyen múlt századi teória.

Végig szedtem vitamint erre a 41. héten született egy kereken 3kg-s makk egészséges gyerekem...

2018. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

Az elsodleges valasz a kerdesedre: evolucio.


Egyre nagyobbak az emberek es nem csak sulyra, hanem magassagra is. Csak az elmult 100 evben kb 6 cm-rel lettek nagyobbak a ferfiak es kb 4-5 cm-rel a nok. Es ez nem kiemelkedo ertek, hanem atlag, ugyanis a fejlett orszagokban ammeg nagyobb az elteres.


Nagyobb emberek nagyobbak a gyermekeik, nagyobb noben nagyobb magzat no.

Nyilvan osszefuggesben van a taplalkozassal, az eovostudomany fejlodesevel. Altalanossagban a vilag nagy reszen nincs elelmiszerhiany, a gyerekek pici koruktol kezdve jol taplaltak, jobb a tapanyag es vitamin ellatottsaguk. A nagyobb gyerekekbol pedig nagyobb felnott lesz, aki nagyobb babat szul.

Nyilvan nem egyik generaciorol a masikra szembetuno a valtozas, attol magyobb intervallumot kell nezni.


Osszessegeben a terhesvitaminoknak ehhez nincs koze, az a par honapnyi extra vitamin ezt nem kepes befolyasolni.


A jo hir, hogy az emberek agya is egyre nagyobb es elvileg egyre okosabbak is. Legalabbis sokan. Azt mondjak.

2018. jún. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedtem. 3000 g 47 cm. Nem épp óriásbaba. :D
2018. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Én szedtem terhes vitamint,4kg-os lett a lányom,50 cm.Amugy 154cm vagyok, szóval nem egy égimeszelo így nálunk a magasabb ember nagyobb baba megdőlt.

Azt gondolom inkább a sok ,, szemét"amit megetetnek velünk tudtunkon kívül inkább az ok.

2018. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

Szedtem terhesvitamint, 1 hónapja azon küzdünk, hogy 2,5 kg-ot meghaladja majd a baba


Inkább genetika és a "jólét" tehát már a nők nem mennek tönkre 3 gyerekbe sem... Régen azt mondták 1 gyerek 1 fog...


Nem a vitaminoktól lesz egy baba sem nagy

2018. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!