Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet olyan...

Terhesség alatt lehet olyan tornagyakorlatokat végezni, amik fitten tartanak, hogy ne hízzunk el?

Figyelt kérdés
Persze nem mértéktelen zabálás alatt. Nyilván az utolsó trimeszterben nem annyira ajánlott,de valami kímélő hasgyakorlat mondjuk ami a kötőszöveteket, hasizmot erősíti.

2018. jún. 15. 08:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Hízásra hajlamos vagy? Tornáztál eddig, vagy most kezdenéd???


Én "csak" dolgoztam a 37. hétig, sokat "zabáltam", sok édességet is ettem, és 8 kg plusszal mentem szülni...

Soha nem tornáztam.

2018. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Hasizmodat nem most kene erositened xd Eddig kellett volna :D Egyebkent igen, ha tornaztal tornazhatsz tovabb ( kiveve hasizom gyakorlatok :D Hiszen ott a gyerek ) Ha nem tornaztal eddig, akkor ne is most kezd el. SEtalj kvagy ussz, ami nem terheli az izuleteidet es az izomzatodat eddig nem ismert modokon. A hizas ellen az etkezes minosegere es mennyisegere kell figyelni. Rostban es feherjeben dus taponyagokat vigyel be szemhidrat helyett. Ezzel tudod visszafogni a hizast, de terhesseg alatt a hizas normalis jelenseg. Dietazni majd a sikeres szoptatos honapok utan kezdj.
2018. jún. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Hasizmot szerintem pont nem most kéne erősíteni.

A kötőszövetek lazasága/feszessége pedig adottság, nem módosítható.


Egyébként konzultálj a nőgyógyászoddal. A te adottságaidat és kórtörténetedet figyelembevéve biztos javasol majd valamit, amit szabad.

2018. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Aki előtte nem tornázott, annak nem ajánlott. Akinek a szervezete megszokta a rendszeres mozgást, annak lehet. De jobb lenne szakértőt kérdezni, hogy mit lehet és mit nem.

A terhesség alatt nem törvényszerű az elhízás. Akkor is csak attól hízol, amit megeszel. Az utolsó trimeszter alatt is fedezi plusz a kalória igényt egy banán vagy két barack és egy natúr joghurt.

Az elhízás ott kezdődik, amikor a kismamával elszalad a ló, és minden nap megeszik egy krémest, mert "a baba kívánja", vagy kettő helyett eszik.

Egy kiadós séta, kis kertészkedés, úszás, bevásárlás (magyarul aktív eletvitel) elég fitten tart, hogy ne hízz, és jó erőben legyél a szüléshez. Itt is akkor kezdődik a gond, mikor a kismama fáradékony, egész nap ül, fekszik, kíméli magát, és durván lecsökken a napi aktivitása és az ezzel felhasznált energia.

A sok lustálkodás mellett plusz 500 kcal már simán okozhat tényleges 10 kiló hízást (plusz 17-20 kiló a babával és mindennel együtt).

Terhes vagy, nem beteg. Nyugodtan egyél úgy, mint eddig, mozogj, mint eddig. Nem kell sokat változtatni.

2018. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az orvos nem mondja,hogy nem tornázhatsz addig a hasprés kivételével szinte mindent lehet.Viszont ha ezelőtt nem tornáztál akkor inkább sétálj sokat vagy ilyesmi mert igazából az aki már benne van ilyen mozgásokban évek óta azoknak napi rutin, de egy olyan nőnek akinél ez új okozhat gondot is.
2018. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Vannak a neten kismama tornak
2018. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igaz, kötőszövetre gondoltam. Hajlamos vagyok valemennyire a hízásra, de alapból vékony és izmos vagyok,annyi hogy sportoló lábam van, nagyon erős, iznos vádlival és kemény felkarral. Ezt már orvosok is mondták, alig lehet emiatt védőoltást adni a felkaromba. 53 kg-ról indultam, igaz én csak 157 vagyok. Viszont mivel én nem hánytam és nem is volt hányingerem ezért feljött már 3 kg. Farkasétvágyam volt.Most 4 hónapos vagyok, már csökkent az étvágyam és kevesebbet eszem. Nyilván nem maratoni futást tervezek és nem 100 felülést óránként, de valamit amivel kicsit karban tarthatom a testemet.
2018. jún. 15. 09:57
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja igen kérdésre még valaszolva, régebben sporttagozatos voltam, alapból sokat sétálok mert nincs jogsim és emiatt mindenhova gyalog járok (meg tömegközlekedés persze), a boltba is, ami nincs közel.
2018. jún. 15. 09:58
 9/17 A kérdező kommentje:
Jesszus első, nagyon szerencsés vagy!!
2018. jún. 15. 09:58
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

Hasizmot nem szabad erősíteni, előtte kell, nem terhesség alatt.


Ha eddig is volt mozgás az életedben, akkor semmi gond nem lehet, ha most akarod elkezdeni, akkor az nem a legjobb.


Én ettem mindent, több nyers zöldséget, és gyümit, mijt amúgy, hogy kompenzáljam az édességet, amit kívántam


39 hetesen 13 kg van rajtam...

Ha jobban figyeltem volna akkor kevesebb is lett volna, de a 13 kg-ot nem érzem tragikusnak a 175 cm magasságomhoz, mindig annyit ettem, mint ami jól esett. ( jah és nem émelyegtem, hánytam)

2018. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!