Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogy közöltétek a...

Mikor és hogy közöltétek a munkahelyen hogy babàt vártok? Írásba célszerűbb mint szoba?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Mindenképpen írásban is közölnöd kell.
2018. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell közölni írásban.Abban az esetben is védett vagy,ha be sem jelented hivatalosan. Elég szóban közölnöd. A védettség onnan él,hogy a baba megfogant.Akkor is védett a kismama,ha még ő maga sem tud a terhességről.
2018. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen de kirughatnak hogy letagadják hogy nem szóltam nem? Ezt olvastam valahol.
2018. jún. 17. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előbb is írtam,akkor is él a védettség,ha be sem jelented, sőt abban az esetben is,ha te magad sem tudsz a terhesség tényéről.
2018. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jún. 17. 17:55
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 2es és 4es hozzászóló! Kérlek linkelnéd a vonatkozó jogszabályt.

Az mt 65 paragrafusának 5 pontja azt mondja ki: "A munkavállaló a (3) bekezdés a) és e) pontjában meghatározott körülményre akkor hivatkozhat, ha erről a munkáltatót tájékoztatta."


Azért lenne fontos, hogy tudjam mi a törvényi háttere az állításodnak, mert ha úgy alakul nekem jogszabállyal kell érvelnem a főnököm előtt. Remélem nem alakul úgy.

2018. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A vonatkozó AB határozat értelmezi az említett Mt szabályt, azt keresd meg.
2018. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megérkezett a down szűrés erdménye, és a főbb genetika vizsgálatoknak, aznap szóltam.

Szóban, a munkaügyesnek pedig írtam egy e-mailt, hogy mit beszéltem meg a munkáltatói jogokat gyakorló személlyel, és a tulajdonossal( vele külön beszéltem.. Magyar cég, jó viszonyban vagyunk) becsatolva őket is..


Íígy nem tűnt feleslegesen hivatalosnak, mégis megvolt az írásbeliség...

2018. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt van.


2014- ben törölték el a törvényt,azóta legjobb tudomásom szerint nem változott.

[link]

2018. jún. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt a törvényt azért törölték el,mert sokan a 12.hét előtt nem szerették volna elmondani.Ha viszont ki akarják rúgni,természetesen közölni kell,hogy tulajdonképpen ő terhes.A vezetőség utána nem tehet semmit.Ha pedig az a tény áll fent,hogy a kismama még maga sem tudta,hogy terhes,de a felmondás idején már az volt,amint kiderül,a munkáltató köteles visszaállítania munkaviszonyát.
2018. jún. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!