Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés magas vérnyomással?

Szülés magas vérnyomással?

Figyelt kérdés

20héttől kb magas, 2x voltam kórházban gyógyszer beállítás végett. Most napi 3dopegytet és 2betalocot szedek. (160/120)ig is felment. Fehérjét nem mutattak ki. Terhesség előtt csak a pulzusom volt sokszor 105körül amire szedtem napi 1gyogyszert. A kérdés hogy ilyen esetben megcsászároznak? Korházban mindig magasat mérnek, itthon meg teljesen jo. De nem veszik figyelembe hogy ráparázom hogy biztos magas. Védőnő meg megméri mikor 5perce értem oda, ki kellett 20perc után könyörögni hogy mérje meg mégegyszer mert tuti lejjebb ment, de nem 5perc pihi után kéne megmérni mikor 10perc sétával értem be. Ráadásul nekem kellett megigazítani a vérnyomásmérőt mert kb csak rámszórta.

37hkm


2018. jún. 19. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem így császározni fognak, mert ha alapból ilyen magas, vajúdás közben felmehet, és azzal kockáztatnak egy agyvérzést mindkettőtöknek. Hallottam már olyanról mondjuk, hogy valaki nagss vérnyomással szült, de a legtöbb doki nem szeret így rizikózni.
2018. jún. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Dopegytből még szedhetsz ennél jóval többet is, persze csak orvosi utasításra! Én is fehérköpeny-hipertóniás vagyok gyerekkorom óta. Mindkét terhességemnél vezettem becsülettel a vérnyomásnaplót, vittem mindig magammal, szerencsére "partnernek" tekintettek az orvosok, így hiába volt magas a gondozáson (akár 160/100 körül is), mivel a szívem is majd kiugrott a helyéről, elhitték, hogy nagyon izgulok. Természetesen ha az otthoni értékek is nőttek volna, azonnal jeleztem volna. Dopegytet szedtem én is egyébként.


Az első szülésem hüvelyinek indult, semmi baj nem volt a vérnyomásommal vajúdás közben, végül más okból (baba szívhangesés) sürgősségi császár lett.


A második szülés előtt 33 hetesen be kellett feküdnöm megfigyelésre, mert ikrek voltak. Két hét volt, mire megszoktam a napi 3-szori vérnyomásmérést és már nem izgultam, de az első hetekben jellemző volt a 150-160-os vérnyomás. Kicsit emeltek a Dopegyten, akkor lett 3x1 (az se sok még amúgy), aztán megszoktam a társaságot, miután elmúlt az izgalom, visszaállt jó értékekre.


Ha elszáll a vérnyomásod vajúdás alatt 180-200-ra, akkor nyilván nem fogják hagyni, hogy agyvérzést kapj és megcsászároznak. De a saját első vajúdásom alapján azt mondom, hogy akkor nem fogsz a mérésen agyalni és ha amúgy tényleg jó a vérnyomásod, akkor jó lesz a vajúdás/szülés alatt is.

2018. jún. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Èn a terhesség végén már 3x2 dopegytet szedtem. 2 naponta ctg és a doki mindig kérte, h 24 órás gyűjtött vizeletből nézzenek fehérjét, ami aztán túllépte a határértèket, de vese ès májfunkciók rendben voltak. Aztán közel a 39.héthez befektetett, hogy megindítsák a szülést, de végül nagy beavatkozás nem kellett, jött a fiam magától. Az orvos végig természetes szülésre készült, azt mondta, csak akkor lesz császár, ha indokolt, a kordában tartott vérnyomás nem indok. Szóval saját példámból, lehet császár nélkül szülni gyógyszerrel kezelt magas vérnyomàs esetén. Nekem gyerekvállalás előtt derült ki, tehát végig dopegytet szedtem.
2018. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én már napi 4 dopegytnél járok, már megkérdőjelezte az orvos hogy szedem e a gyógyszert. Valószínüleg nem jó a babámnak, de az sem tenne jot ha nem szedném. Meg hát akkor rámuszíthatják a gyámügyet is hogy nem tartom magam a dolgokhoz, hogy veszélyeztetem(mintha ezzel nem tenném), csak igy is bennem van a félsz hàtha ezzel többet ártok mint segítek neki :(
2018. jún. 20. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:
A babára nem ártalmas a Dopegyt, nem tudom, honnan ez a félelem, mindkét terhességemben végig szedtem.
2018. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én 4x2 dopegytet plusz 2x1 cordaflexet szedtem a 37.héttől mindennap. 37 hetesen emiatt be is kellett feküdnöm a kórházba, ahol naponta mérték többször is a vérnyomásomat. Engem ennek ellenére engedtek természetes úton szülni. Kiírt dátum előtt 1 nappal magától indult be a szülés magzatvíz elfolyással. Most ismét kismama vagyok, 16. héttől jött ki a terhességi magas vérnyomás, most szedek 3x1 dopegytet. Az orvosom 1 szóval se mondta, hogy császárral kellene szülnöm.

Üdv.35 hetes kismama

2018. júl. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!