Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet túljutni a vetélést...

Hogy lehet túljutni a vetéléstől való félelmen?

Figyelt kérdés

Pár hónapja volt egy vetélésem, most ismét terhes vagyok.

Még nagyon az elején, 1 hete késik.

Igyekszem mindig a jóra koncentrálni, és ha felbukkan a félelem vagy 1-2 negatív gondolat, rögtön elterelem a gondolataimat, és inkább a jóra gondolok, ez többnyire segít.

Viszont a nemvárt óta már 3 éjjel álmodtam azt, hogy elkezdtem vérezni. Szóval a tudatalattimban azért mélyen ott van a félelem, hiába sikerül ébren nem ezen stresszelnem.



2018. jún. 21. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Veteles nelkul is az emberben van egy folyamatos vagy idoszakos felelem hogy valami baj lesz. Nyilvan egy vetelest megelozoen ez erosebb.

A vetelest nem tudod elkerulni ha gond van a babaval. Azonban nem fog bekovetkezni ha egeszseges a terhesseg.

Idovel majd csokken a szorongas biztosan mikor majd atleped azt a hatart amikor megtortent a veteles az elozo terhessegnel. Ha meg mar erezhetoen mozog akkor az is meg fog majd nyugtatni.

Nekem verzesem volt terhesseg alatt. Egyik alkalommal ver folyt belolem meg az elso 3 honapban megijedtem azonnal mentunk be a korhazba de megse panikoltam. Es ahogy mar majdnem a korhaznal voltunk azon gondoloodtam minek jovunk ide hiszen minden oke. Valahogy tudtam. Es egyebkent csak a hematoma urult.

Szoval szerintem legmelyen az ember tudja ezt is azt is.

2018. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nehezen 😔 én is minden egyes vizsgálat előtt rettegtem, vajon lesz szívhang...megfelel a korának...stb

Szerencsére túljutottam azon az időn mikor már éreztem és onnantól kezdve kicsit könnyebb lett minden. Most 36-hetes vagyok és alig várom hogy kibújjon.

Amúgy meg az első vizsgálatkor kell hogy adjanak progi pótlást,nálam ez is sokat számított.

2018. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a 20. héten vetéltem el. Lélektani határ volt átlépni ezt a terhességi kort; de nyugodtabb csak most lettem, hogy már a 3. trimeszterben vagyunk.
2018. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem addig amig nem tartod a ket kezedben a gyermekedet addig benned lesz ez a felelem.

Annyit tudsz tenni, hogy megprobalod iranyitani, hogy ne sodorjon teljesen magaval a retteges.

En aznap amikor pozitivat teszteltem(10 napja volt) leultem a ket kezemet a hasamra tettem es megbeszeltem vele(babammal) hogy vigyazzunk egymasra es nagyon varjuk az edesapjaval egyutt. Lehet most hulyenek nezznek egyesek de nekem ez nagyon sokat segitett. Nem is kattogok azon hogy mi lesz, stb, foleg miotta egy par napja a hasgorcseim is jellentosen enyhultek.

Amugy rolam annyit hogy 3 missed ab-om volt, az utolso most januarban es most ujra babat varok.

Egeszseget es boldog babavarast kivanok neked!

2018. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En most vagyok 25 hetes a veteles utani terhessegemben. Az elso trimesztert kethetente uh-val eltem tul, minden uhn megkonnyebbules. Dokim partner lelekapolasban is, amilyen plusz vizsgalatot csak lehet elvegeztetett hogy nyugodt legyek minden oke.

Most a 25. het volt meg vizvalaszto, mert innentol ha megindul a szules is mar foglalkoznak vele, emberszamba veszik, kuzdenek erte.

Most mar nyugodtabb vagyok, idorol idore jut eszembe csak, meg persze minden tunetet felfujok es hivom a dokimat agybafobe. De amugy mar klasszisokkal jobb, total biztonsagban akkor fogom erezni ha mar kint lesz.

2018. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!