Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy ijedtség okozhat bármi...

Nagy ijedtség okozhat bármi bajt a magzatnak? 12. hét végén járok. Ugye nem lehet elvetélni emiatt? Illetve rágcsálótól lehet toxoplazmózist kapni?

Figyelt kérdés
A héten a genetikai UH-n mindent rendben találtak. Ma hajnalban a szép tiszta kis lakásomban szembetalálkoztam egy szürke egérrel, amikor WC-re mentem. Iszonyatosan megijedtem, visítoztam és rúgtam le magamról a ruhát, azt hittem a WC-ből mászott ki a lábamon, mint néha a patkányokról hallani/olvasni, nagyon bepánikoltam, dobogott a szívem, mintha ki akarna ugrani a helyéről, utána még percekig lihegtem, persze a méhem is bekeményedett, ki is lehetett tapintani, görcsölt és fájt. Utrogestant szedek amúgy, elvileg emellett nem lehet könnyen elvetélni, inkább missed ab a vége, mindenesetre még most délután is remegek, még nem sikerült elkapni a kis szemetet (tettem ki egércsapdát). Minden hirtelen zajra összerezzenek (repülőbemutató zúgását hallani, plusz társasház, sok a zajos szomszéd), állandóan remegek az idegtől és sokat görcsölök. :( Pluszban izgulok, mert összekakálta az étkezőnket és a konyhát, Isten tudja, hová vizelt. Olvastam, hogy még agyhártyagyulladást is okozhat az egérvizelet, hát szuper. Gondolom a toxoplazmózis is esélyes, ha folyamatosan takarítom az egérpiszkot...

2018. jún. 23. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Na jó, akkor sorban.


Először is higgadj el, mert ez nettó pánik meg hiszti.


Másrészt, attól nem fogsz elvetélni, mert megijedtél. És toxoplazmózist sem fogsz kapni.


Vegyél be magnéziumot, és menj el sétálni, mert csak hergeled magad.

2018. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Estig remegni egy nyamvadt egér miatt abszolút nem normális dolog. Nem tehetsz róla, ha ideggyenge vagy, de érdemes felkeresni egy pszichiátert. És ha meglesz a baba, mit csinálsz ha szembejön egy egér? Mert bizony nagyon meg fog ijedni szegény gyerek ha egy ilyen hisztis anyát lát. Most nem lesz semmi baja ettől, nem olyan könnyű elvetélni és az egértől se fogsz fertőzést kapni.
2018. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Próbálj lenyugodni! Ha sikerült, akkor végy erőt magadon és nézd meg, hová piszkított a dög, takarítsd fel mielőbb. Ha nem is toxoplazmózist, de igen, okozhat agyhártyagyulladást és ezáltal vetélést is. :-(

[link]

[link]

Hálószoba ajtaját csukd be. Legalább oda ne menjen. Ha tudsz, akkor menj sétálni, hátha kicsit kiszellőzik a fejed. Ha nagyon görcsölsz, akkor szedjél be extra magnéziumot és feküdj a BAL oldaladra. Ne simogasd a hasad, nehogy vérbőséget okozzon. Igyál sok hideg vizet, az is nyugtat.


A második válaszoló enyhén paraszt. Miért lenne ideggyenge, ha fél az egértől, ami köztudottan betegségeket terjeszt? Összeszarja-pisálja a házát, ahol él? Félálomban kimegy az ember lánya a mosdóba és egy egér cincog a lábánál. Azt hiszem én is összef*snám magam ha nem számítanék rá.

2018. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Kedves hármas! Köszi, hogy csak így leparasztozol! Igen, én is megijednék hajnalban egy váratlanul felbukkanó egértől. De hogy nem remegnék emiatt délutánig az biztos és nem is tartom túl normális dolognak! De nem baj és nem ciki ha valaki fóbiás, csak segítséget kell kérni, főleg ha gyerek is van, mert nem szeretik az ilyen helyzeteket.
2018. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

:DDDDDDDDDDD

Bocsi de kicsit túlreagálod ezt ez pedig nagyon vicces. Ha holmi ijedtségtől elvetélnének az emberek akkor senki se járna abortuszra hanem megnézne egy horror filmet.

Egértől és miegyébtől pedig nem lehet toxoplazmózist kapni csak és kizárólag macskától de arra sem sok az esély hogy terhesen találkozz életedben először macskával vagy az almával. Mellesleg feltalálták már a gumikesztyűt pont azért hogy ne kelljen undi dolgokkal érintkeznünk. :D

Higgadj le és igyál egy teát.

2018. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Mégis hány éves vagy, hogy képes vagy egész nap ezért remegni??

Most már tudod, hogy van egered, nem fog váratlanul érni. Tessék megfogni, kitakarítani.

Nem is értem ezt a remegős hisztit, elvégre nem anakonda vagy medve van a lakásban!

2018. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Hasonló kérdés csak a válaszadók kevésbé oltják le a kérdező kismamát.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2018. jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
7-es,azért nem "oltják" a kismamát, mert nem is hisztériázik egész álló nap...
2018. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Nos.. a túlreagálásod az valóban kétségtelen.


Valószínűleg én is megijednék egy egértől váratlan helyzetben, pedig amúgy (attól eltekintve mennyi kárt tudnak okozni) nagyon helyes kis állatnak tartom. De ez nem tart tovább néhány másodpercnél.. na mindegy. Nem vagyunk egyformák.


A toxoplasmat meg nem olyan könnyű ám elkapni... egész életmeben voltak cicáim, kijárós cicák is. Szeretgettem őket, puszilgattam a hasukat, velem aludtak, így fel sem merült bennem, hogy én ne estem volna már át fertőzésen.


Ehhezképest.. két hete tudtam meg, hogy én még nem estem át fertőzésen. Amit nem is értek, de az eredmények egyértelműek.

Jelenleg egy cicánk van, ő paplancica (én csak így hívom, a lakás cicákat). De a szüleimnél van három kinti-benti cicám. Továbbra sem menekülök egyik elől sem, továbbra is velem alszanak. A paplancica is, meg a szülői háznál is, ha hazamegyünk egy hétvégre.

Almot most valóban nem takarítok, és ezenkívül jobban odafigyelek a kézmosásra. Ennyi a titka. Cica simi után nem nyúlok az arcomhoz, és most nem puszilgatom őket.


De azért a toxoplasmat ne úgy képzeld el, mint valami földöntúli lényt, aki még a szomszéd macskájától is átmászik hozzád :)


Mellesleg persze cicáktól ered, de lehetnek fertőzöttek a földközelben termő zöldségek/gyümölcsök, mivel az ágyásokra üríthet a macsek. Ezért is fontos, hogy alaposan meg kell mosni őket,fogyasztás előtt.

2018. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

1) Toxoplazmát kizárólag a macska ürüléke terjeszti, valamint némelyik madár. Sem a kutya, sem az egér sem a disznó semmi más. A mosatlan zöldségtől is azért lehet elkapni mert a macska odapiszkít.


2) jó én is megijednek az egértől, de azért nem kell egész napra meg miatta


3) te voltál már egyébként falun? Ahol minden naposak az egerek a házban, kamrákban, konyhákban? Ha mindenki agyhártyagyulladást kapott volna ki egér piszokkal találkozik már kihalt volna az emberiség


4) próbálj lenyugodni, mert ez csak szimpla hiszti, így nem lehet majd gyereket nevelni.

2018. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!