Hibàzott az orvos?

Figyelt kérdés
Hat hetes terhes vagyok missed ab om lett, valoszínű a hormonzavar miatt. A hat hét alatt vér vétel nem tortent amivel szerintem kikuszobolheto lett volna ez a missed ab. :'(
2018. jún. 23. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Miből gondolod, hogy hormonzavar volt? Nem rutin ilyen korán a vérvétel. Volt egyáltalán szívhang?
2018. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Koszonom a valaszod nem nem volt szivhang. Az orvos aki utoljara nezett azt mondta hogy valoszinu hormonzavar miatt. Mitol lehet meg? Hogy derul ki hogy mitol lett?
2018. jún. 23. 20:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakoribb, mint gondolná az ember, számtalan oka lehet, ami az esetek többségében ki sem derül. Lehet hormonzavar is persze, de az is lehet, hogy nem volt egészséges. Felesleges rajta rágódni, ez teljesen egészséges nővel is előfordulhat.
2018. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog kiderülni mitől volt... Rengeteg dolog lehet ilyen korán még: nem életképes embrió, genetikai,- osztódási hiba, nálad bármilyen probléma (pajzsmirigy, cukor anyagcsere, véralvadási... stb., rossz megteékenyülés, anatómiai hibák a méhben + még millió1 más ok).

Nem hibázott senki. Ilyen sajnos sokszor előfordul...

Esetleg kivizsgáltathatod magad, hogy nálad van-e gond.

2018. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk fura, hogy 6 hetes és missed ab máris... szokás azért várni, hogy legyen szívhang.


Mindenesetre elhiszem, hogy könnyebb lenne valakit hibáztatni. De senki nem hibás. Annyi oka lehet egy korai vetélésnek. A természet tette a dolgát, hiba csúszott a dolgokba és nen hagyta, hogy egy - csúnyán mondva - hibás embrió tovább fejlődjön. Vagy ugye a hiba lehet nálad is, de ne hibáztasd se magadat, se senki mást.


Ez sajnos gyakori. Legközelebb menni fog, próbálj meg pozitív lenni.

2018. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
És mit mondtak? Mert szívhangra még várni szoktak egy hetet, hátha csak később készült... Progeszteron adás előtt meg itthon nem csinálnak vérvételt, ha a kismama elég erőszakos, szerintem már mindenütt inkább felírják, bár a legtöbbször nem az a gond, ne ezen múljék. Ha viszont pl. deformált volt a petezsák vagy üres, az nem hormonzavarra utal, inkább valami fejlődési hibára.
2018. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kaptam progeszteront eleg koran. Meg femibion vitamint is elkezdtem szedni.Egyszer volt, par hetes voltam amikor volt egy kis benyomodas a petezsakon, de rakovetkezo hetre mar szabalyos volt szepen fejlodott aztan mondta az orvos hogy kovetkezo heten mar kene lennie szivhangnak. Aztan elkezdtem baranazni noveltek a progeszteront napi haromra, mentem a megbeszeltekkor uh ra és azt mondta hogy szinte ures a petezsak 3 mm embrió volt és apetezsak full szabalytalan. Most ott tartok hoy verzek mint menzeszkor és hetfon megyek a korhazba hogy megerositsek hogy tenyleg missed ab.

Endometriózisom van nem tudom szamit e.Fel even belul ketszer mutottek.

2018. jún. 23. 21:21
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy leírtad a részleteket tisztán látszik, hogy az orvos mindent megtett, a terhesség nem fejlődött rendesen.

Hormont is kaptál, szóval nem az okozta a missed abot.

Valószínű, hogy nem lenne egészséges az embrió, azért történt így

2018. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom


Ezer és 1 dolog okozhatta


10. Hét előtt nem nagyon szoktak az első vérvételre menni, sőt abból nem is derült volna ki hormonzavar.


Nekem a doki előzményismeretek hiányában elmondta mire figyeljek.. És azt is, hogy a 8. Hétig kritikus nagyon minden


Szerintem nem hobázott a fokid.

Nem látható előzmények nélkúl előre egy ilyen korai stádiumban bekövetkező vetélés

2018. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8 hetesen ment el a babám. Semmi extrát nem csináltam. A dokumentum addig, akkor és azóta is nagyon emberi, megértő és szakszerű volt. Vérvétel nem volt. Nem hiszem, hogy befolyásolta volna. Ettől függetlenül, minden nap minden percében hiányzik a babám. 8 hete volt...
2018. jún. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!