Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki küdött táplálkozási...

Valaki küdött táplálkozási zavarral terhessége alatt?

Figyelt kérdés

2018. jún. 24. 11:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Mire gondolsz ezalatt? Mezei étvágytalanságot, vagy szándékos hánytatásra és/vagy anorexiára?
2018. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A kulcsszavakat olvasva, szerintem nem mezei étvágytalanság a kérdés.

Nekem csak étvágyam nem volt.

2018. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát a szó szoros értelmében táplálkozási zavarra olyan ami úgymond "szándékos"
2018. jún. 24. 12:33
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Oké jogos, sosem olvastam még el a kulcsszavakat, szóval bocs a hülye kérdésért.. :)


Szerintem ez ritka lehet, hiszen eleve a terhesség még ha minimálisan is, de hízással jár. Amit ugye ezek a nők próbálnak az életük árán is megakadályozni. Valamint a foggantatást is nehezítheti, a táplálkozási zavar.


De biztos többször is előfordult már azért a világtörténelemben. De nem lehet túl gyakori, illetve nem is biztos, hogy mernek róla beszélni.

2018. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha szándékos táplálkozási zavarban szenvedssz, ott pszichológiai ok lehet.

Járj szakemberhez, aki ezeket a dolgokat feltáró beszélgetés foglalkozások során megoldja és helyre teszi a dolgokat.


És mihamarabb kérj segítséget! Amíg káros gyógyszer nélkül megoldható a dolog addig jó.

2018. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

“Valaki küdött táplálkozási zavarral terhessége alatt?”

Remélem nem. Undorító dolog lenne a kisbaba életét és fejlődését veszélyeztetni, csak mert anyukának zabálhatnékja van, de fél a hízástól..

2018. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Általában épp, hogy enyhülni szoktak a tünetek terhesség alatt.

Nekem bulímiám van/volt, az 1. terhességem alatt soha egyszer nem hánytam. Utána visszajött, de sokkal enyhébb formában. Másodiknál előfordult néha, de nagyon ritkán.

Nekem jót tett a terhesség, de szakkönyvben is olvastam erről, hogy a gyerekszülés pozitív hatással lehet erre.

2018. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
6-os, te pedig ha csendben maradtál volna, bölcs lettél volna....
2018. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én három évig komoly anorexiával küzdöttem a terhességem előtt, 27 kilóra fogytam. Aztán amikor elkezdtem gyógyulni, akkor óhatatlanul jöttek a falásrohamok, hogy magamra szedjem a rengeteg leadott súlyt. Amikor teherbe estem, ezek a falásrohamok még mindig tartottak, de a terhesség miatt megembereltem magam. De azt nem mondom, hogy az agyammal nem kell megküzdenem nap, mint nap, hol azt súgja, hogy kevesebbet, hol azt, hogy többet egyek. Ja, még annyi, hogy soha nem hánytattam vagy hashajtóztam magam.
2018. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Igen, ismerek ilyen lányt. Neki most a baba az első, bár azért küzd rendesen, hogy eleget egyen mindkettejüknek, de tudja, hogy most sokkal fontosabb az a kis élet.

(Aztán jó lenne arra is figyelni, hogy ezeket a káros evési szokásokat ne adja tovább. A mi családunkban nagyon sok az evészavaros nő, és így talán nem is meglepő, hogy én is, unokatestvérem is beleestünk)

2018. jún. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!