Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1200gra saccoltàk az ultrahang...

1200gra saccoltàk az ultrahangon 28+3 a magzat súlyát. Ez tényleg kicsi? Mekkorànak kéne lennie? Nektek hány gramm volt?

Figyelt kérdés
Az FL: 5 cm ami szerintük kicsi. Állandóan azzal jönnek hogy kicsúszik a chart-ból mire megszületik ha így halad.
2018. jún. 26. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 29 hetesen 1090g-ra, majd 30 hetesen 1599-re.. :) mindenkinél eltérő és az Uh se pontosan mér! :) Ne aggódj, minden babának egyedi méretei vannak.
2018. jún. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dehogy kicsi! Nekem 30. héten mértek 1460-at, Fl: 5,6; és azt mondták, teljesen megfelel a korának.

Most, 36 hetesen 2700g-ot mondtak.

Nem lesz egy óriási baba, az tény; de mi sem vagyunk nagyok, ezt örökölte. Na meg, ki akar óvodást szülni?!

2018. jún. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az FL alsó határérték, de még benne van. (28 hetesen 54mm +- 4 mm) Három gyerekem van, két fiú, egy lány, ők se voltak sose "hosszúcombúak". A fiúkra egyébként is mondják, hogy jellemzőbb magzati korban a rövidebb combcsont, neked nem fiú lesz?


Az első babám 40. hétre született 49 centivel és 2970 grammal, az ikrek 38. hétre 46/47 centivel és 2250/2570 grammal. A nagy 2,5 éves, egyáltalán nem kis termetű, a magassága teljesen átlagos, mellette masszív, vastag csontú gyerek. Másfélszer akkora, mint a vele majdnem egy időben, 3,5 kilóval született ismerős kislány. Szóval nem kell a születési méreteknek túl nagy jelentőséget tulajdonítani, legyen meg a 2,5 kiló és ennyi. Majd kint megnő.

2018. jún. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen profik is a mai gépek, ezek akkor is csak becslések. Nyilván van az a méreteltérés, ami kóros, de ez nem az a kategória. Sajnos én egészen konkrét és nem körülbelüli, UH alapján saccolt értékkel tudok neked szolgálni, lévén az én kisebbik fiam koraszülött, majdnem pont annyi idősen született meg, mint amikor téged ultrahangoztak, 28+2 re. 985 gramm volt a súlya és az sem számított kirívóan kevésnek a sokat tapasztalt orvosoknak/nővéreknek a SOTÉ-n. Mára makk egészséges kislegény, bár anno 95 napot voltunk a PIC-en. Így nem , a becsült 1200 gramm nem kevés és az utolsó trimeszterben történik a lényegi gyarapodás. Nyugalom, ha olyan értékeket mérnek ami kóros, úgyis történnek további lépések, nem értem miért kell a kismamákat riogatni, amíg nincsen valódi probléma.
2018. jún. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyik ismerős csajszit is megszülesztették h nem fejlődik a baba. 3200g született neki tegnap. Az enyém 1200g és azt mondják h kicsi...
2018. jún. 26. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!