Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a terhesség eleje óta...

Aki a terhesség eleje óta táppénzen van, mit csinál minden áldott nap?

Figyelt kérdés

Mondjuk aki nem azért, mert veszélyeztetett, és ágyban kell feküdnie, hanem pl azért mert veszélyes lenne a munkahelye a babára vagy a főnök kicsinálta idegileg és inkább elment tp-re.

Nem unalmasak a napok otthon?


2018. jún. 26. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem, nem unalmasak, mert pl. a háztartási munkát is lehet napi 8 órában csinálni: bevásárlás, főzés, mosogatás, mosás, takarítás, gyerekek, családtagok ellátása és csak úgy repül az idő!
2018. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem unalmas. Van mit tennem itthon. Hazimunka ez,az. Aztan ha elfogy vagy kifaradok mar mint a dog,vagy feltalalom magam valamivel:)
2018. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Ez engem is érdekel.
2018. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Vicces hogy mindenki a háztartást írta először...inkább a mobilon netezést kellett volna első helyre írni..barátnőm vegig facebookozta, netezte a kilenc honapot de mindenkinek azt mondta milyen fáradt a sok házimunkában. Mitha több lenne ha otthon van:)) közben meg napi 5 poszt biztos volt..:))
2018. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Én letudom a főzést, mosogatást, takarítást, napi egy másfél óra alatt, mosni, bevásárolni nem kell minden nap, a nagyobb takarítások pedig hétvégére maradnak, pontosabban szombat délelőttre, a hétvégém így is szabad. Még bírom a munkát, nem tudom mit csinálnék, ha pl veszélyeztetett lennék és otthon kéne ülni.
2018. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Én babacuccokat készítettem. A kiságyfirgót én varrtam meg neki, kötöttem takarókat, varrtam játékokat. Mindent kézzel. A szobáját festettük, berendeztük, rengeteget olvastam - nem csak babatémában. Emellett házimunka, főzés, folyamatosan sütöttem valamit, mert nonstop kelt tésztára vágytam. 😂 Az elsővel így. Most meg itt van a fél éves, remélem 1-2 játékra lesz időm mellette is.
2018. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

2es vagyok.

A melot mar nem birtam volna.. Sajnos

Nekedmeg a baratnod volt ilyen.

En ma mar kivixoltam a furdot,a konyhat,foztem meg sutottem is!:D Most jar le mindjart a mosas,amit kiteregetek aztan meg dobozolok par holmit mert koltozunk.

Persze nem megy mar egyszerre minden mert 31 hetes vagyok,ikrekkel es minden utan szinte le kell ulnom meginni egy pohar vizet vagy valamit. Oszinten irigylem akinek semmi nehezseg nincs a terhesseg alatt es a 35.heten meg futni jar meg dolgozni:)

Szoval kossz a lepontozast:D

2018. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Van egy 5 és egy 7 éves fiam egy férjem 3 kutyám és egy háztartásom. Szóval nem unatkozom.
2018. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Én bevallom, hogy nekem nagyon unalmas.

8 hetesen küldtek táppénzre szigorú fekvéssel, ezt 13 hetesen feloldották, de a dokim nem enged vissza dolgozni. (Veszélyeztett terhesség, fenyegető vetélés + fizikai munka 40 fokban)

Takarítással, főzésel fél nap alatt megvagyok. Utána olvastam, sorozatoztam, de az sem kötött le, így inkább tanulok: felfrissítem a nyelvtudásom, készülök a következő nyelvvizsgára. Szerencsére már férjem is szabadságon van (tanár), így együtt látogatjuk a családot, mert mindkettőnk családja 300 km-re lakik. Kesőbb majd nekiállunk a babaszobának, meg a babaholmik beszerezésének, de most még korainak tartom.


17 hkm

2018. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Én leszek az ellenpélda, halálra untam magam itthon. Könnyített munkakörre számítottam de nem volt hely, a sajátomban nem dolgozhattam. A házimunka az kb napi 2-3 órában kimerült, néha persze volt, hogy több, de én nem pucolok ablakot 2 naponta. Csavarogtam, telefont nyomkodtam, könyvet olvastam, filmet meg teniszt néztem de igen, elég hamar bele lehet unni ebbe. Főleg, hogy szeptemberben szültem, júliusban-augusztusban egymás után jöttek a hőségriadók, panelben 4. emeleten azt hittem ott pusztulok meg.

A kicsivel nem unatkoztam, 21 hónap korkülönbség van köztük, szóval dolgozni nem dolgoztam, de a fiam elég program volt. :)

2018. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!