Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vgyok! A babànàl...

Ibolya84 kérdése:

22 hetes vgyok! A babànàl 10mm agykamra tàgulat van kèt hete is ennyi volt. Szerencsère nem tàgult! Hàny mm-nèl van?

Figyelt kérdés
vìzfejùsèg?Ennyi vissza szokot hùzòdni?

2018. jún. 30. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Szia,


ne haragudj, hogy én is hozzászólok, de sajnos mi is ebbe a problémába ütköztünk.

Nekünk, 25 hetesen (2 hete) vették észre a tágulatot. Eddig mindene szépen fejlődött, a 12. és 18. heti ultrahangon is minden rendben volt. A kombinált teszt eredményünk is teljesen jó volt.

Mi is abban bízunk, hogy majd visszahúzódik.

Jövő hét keddre kaptunk időpontot, genetikai tanácsadásra.

Reméljük, hogy nekünk sem nagyobbodott meg azóta és nem kapunk rossz híreket. :(

Nagyon aggódunk, a mi kis Kincsünkért, első baba lenne! Nagyon vártuk már Őt!


Remélem, hogy nektek is minden rendben alakul és nem okoz majd problémát a tágulat!


Üdv,

27 hetes kismama

2018. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Sziasztok!

Ha olvassátok még, leírnátok mi lett a babákkal? Én most vagyok ilyen helyzetben. 😔

2019. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Remélem már visszahúzódott a babád tágulata.


Én nem a kérdező és nem is az első válaszoló vagyok, de nálunk is ez volt a helyzet.


Bár már több mint 2 hete írtál remélem elolvasod.


Nekünk a 18. heti uh-n találták a tágulatot (10 mm). 3 hetente jártunk genetikai uh-ra az Istenhegyre Dr. Hajdu Krisztinához. Nagyon aggódtunk. Pokol volt az a pár hét. Igazából sosem változott az érték, mindig 10 mm körül volt, de azt sosem lépte túl. Ráadásul nekünk asszimetrikus is volt a két agykamra.


A 36. hétre összehúzódott. Nagyon megkönnyebbültünk, de azért 3 hónapos korában is megnézettük. Minden rendben vele. Már 5.5 hónapos.


A te babáddal is minden rendben lesz!😊

2019. ápr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


az első hozzászóló vagyok. A kamratágulatokkal, egészen a szülésig, egymásra mutogattak a kórházak. Hol látták, hol nem. Rengeteg uh után, sem mondtak sehol, semmi biztosat.


Végül, megindították a 36. héten a szülést.


Mikor, a pici fiamat a hasamra tették derült ki, hogy nyitott gerinccel született. Amit máig nem értünk, hogy miért?! Mikor, mindent elkövettünk, hogy egészséges legyen és nem volt hajlam se rá és, hogy miért nem látták ezt, egy vizsgálaton sem?


Egy percet nem volt rajtam, máris elvitték műteni. Másik kórházba szállították. Élete első 3 napján nem is lehettem vele. Lumbosacralis meningomyeloceleje van. Szerencsére a végtagjait nem érintette, sem a széklet ütítését, de a vizeletével gondok adódtak. Erre kezelést kap még ma is.


A műtét után, 3 héttel jött az újabb sokk, tágulnak a kamrák. 5 napig kamradrainen volt, majd behelyezték az 1. shuntjét, 2 hónapra rá a 2.-at, mert eltömődött a hasi szár és a szelep is.


4 hónapig voltunk kórházban, egy plusz fertőzés miatt.


Maga volt a pokol. Senkinek nem kívánom ezt a fájdalmat.


Ma már, 8 hónapos a mi kis hősünk. Több műtéten esett át és élete végéig shuntos lesz.


De egy életvidám kis legény. Szépen fejlődik. Igaz a sok kórházi fekvés miatt, a mozgásfejlődésében 2 hónappal le van maradva. De nagyon ügyesen fejlődik. A gyógytornászunk szerint, jól halad és hamar behozza a " lemaradást".


Nagyon büszkék vagyunk rá!


Ezt, nem ijesztgetésnek szántam. Csak azért írtam, hogy aki a jövőben esetleg olvassa, lássa, hogy ilyen is van. Erősek a picik. Rengeteg mindent túlélnek és teljes életet élhetnek remélhetőleg.


Illetve azért, hogy az esetünkből tanulva, akiknél tágulat lépne fel vagy gyanakodnának rá, nézessék meg uh-on alaposan a kicsi gerincét. Mivel, nálunk, már csak a szüléskor detült ki a baj és nem volt időnk felkészülni lelkiekben.


Remélem, nektek minden rendben a babákkal! Jó egészséget!

2019. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!