Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok és nem...

7 hetes terhes vagyok és nem bírom tartani az ir diétát?

Figyelt kérdés
1-1,5 hete kezdődött a rosszullét (hányinger, hányás, undor, gyomor fájdalom, sav, puffadas). Egyre csak fokozódott és jelenleg ott tartok, h nem nagyon bírok enni. Inzulinrezisztenciam van, tehát adott időben adott mennyiségű ch-t kellene ennek de nem megy. Pl rosszul vagyok a Purpur kenyér ízétől (szagatol is), max fehér kiflit vagy kalácsot tudnék jó szívvel megenni de persze nem szoktam. Legyűröm a kenyeret reggel de pl 2 szelet kellene a 30 g ch-hoz és csak egyet tudok megenni. Igazából csak a gyümölcsöt kívánom, azt is csak délután lehetne de most már szoktam délelőtt is korpovittal. Apropó korpovit és teljes kiőrlésű kekszek...nem bírom, hányingerem van tőlük. Az ebéd a legrosszabb, semmilyen főtt vagy hideg kaját nem kívánok, ha mégis meg kívánok valamit akkor tuti nem ir kompatibilis. :( pl pizza. Mégis megettem legutóbb mert már rosszul voltam az éhségtől. Közben pedig nagyon aggódok a babaért , nehogy bajt csináljak. De tényleg minden igyekezetem ellenére nem tudok enni. :(((( mit csináljak? Merckformint még szedem.

2018. júl. 6. 09:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Hát 2 dolgot tehetsz. Beszélsz a dokival van-bármi más diéta, lehet-e "könnyiteni". Ha nem, akkor eldöntöd mi a fontosabb. Biztos baromi nehéz de ha a baba egeszsége a tét, akkor nincs mese.
2018. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hat a nőgyógyászom szerint az ir csak fel van fújva és nincs jelentősége. Az endo dokim meg igazság szerint asszem nőgyogyaszatilag abszolút nincs képben. :-/

Hat nehéz, mert egyszerűen udorodom a kajatol...

2018. júl. 6. 09:25
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Jobb rossz ételt együnk, mint semmilyet. Tehat, ha csak éppen fehet kiflit tudsz megenni reggelire,mert egyedül attól nincs hányinger és, akkor inkább egyél olyat,mint semmit. Közben szerintem próbálj olyan ir-es ételeket ketesno, ami neked is tetszene. Ír kajalasban is változtathatsz, hátha az új változatosabb és finomabb neked. Alexa ír hazisutodetol pedig rendelhetsz akár reggelire peksutiket, kalácsot, kiflit is. Egy próbát megér szerintem. Delelotteg ehetünk gyumit tízóraira, de kell hozzá lassú. Megertem, hogy nehéz. Én sajnos várandós sem vagyok és mégis ezzel szenvedek. A változatosság és sok-sok kaja kipróbálása lehet jót tenne.
2018. júl. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
Nézd,ha a kiflit meg a pizzát megennéd, akor nem, nem undorodsz a kajától. A "diétás" kajától undorodsz ezek szerint, elég érdekes azért, hogy szelektív a hányingered, teljes kiörlésű fújj, finomítatlan szénhidrát meg jöhet(ne). Nem tudom hogy étkeztél a terhesség előtt, normál súly mellett lett a diabétesz, vagy túlsúllyal küzdesz, de végülis mindegy, a lényeg ugyanaz. Beszélj dietetikussal, mit merre hogyan lehetne könnyíteni,de a keretet tartani kell, máshogy nem nagyon megy. Elhiszem, hogy hányinger mellet örül az ember, ha 1-2 ételféle lecsúszik, de ha a kifli/kenyér/pizza kombó menne, akkor azért olyan rohadt nagy gond mégsem lehet. Most a gyermeked egészsége e tét, nyilván tudsz annyi önkontrollt gyakorolni, hogy az érdekében tartsd magad az előírt diétához.
2018. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom voltál e már várandós de Kepzeld igen, olyankor a szervezet ilyen szelektív. Nem mondtam, h a pizzát jó ízűen ettem és utána és közben is hányingerem volt, de az legalább lecsúszott valahogy és nem Öklendeztem közben.

Egyenként nincs bajom az egészséges ételekkel, hiszen eddig is így etkeztem, de most egyszerűen hányingerem van ha csak rajuk godnolok.

Kepzeld, a szervezet hihetetlen dolgokat képes ilyenkor megkívánni vagy épp megundorodni tőle. Pl tökfőzeléket kívántam valamelyik nap pedig nem is szeretem. Orulj neki, h nem volt ilyenben reszed mert baromi nehéz egyébként.

2018. júl. 6. 10:16
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Volt benne részem, két gyerekem van, három alkalommal voltam terhes (egy missed ab lett végül). Elnézést, nem akartam bántó lenni, de azért ettől függtelenül azt gondolom, ha bizonyos dolgok lecsúsznak, akkor azon a vonalon kell diétás verziót keresni. Tudom milyen a rosszullét, az utolsó terhességem alatt hypermesis okán 4 alkalommal kerültem kórházba és az induló testsúlyomat (58 kg) szüléskor sem értem el. Túl kell lendülni a korpoviton és keresni olyan diétabarát termékeket, amik jól esnek, legalábbis jobban. 2018-ban azért ez már nem annyira lehetetlen küldetés, rengeteg fórum/blog/honlap foglalkozik evvel. Nem mondtam, hogy nem nehéz, csupán megjegyeztem, hogyha a kalács, kifli, pizza csúszna, akkor azért nem annyira vészes a dolog, sokkalta jobb, mintha semmi sem maradna meg benned. Keress ehhez hasonló ir-kompatibilis ételeket.
2018. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Így már értem, köszi!

Ezzel csak az a gondom, h vidéken élek és nincs túl sok lehetőség. Sőt, kb semmi. Valaki fentebb írta azt a cukrászdát, na hat itt ilyen nincs. Még ahhoz is autóznom kell 15 km-ert h gullon kekszet vegyek. Na mindegy, próbálok kitalálni valamit majd.

2018. júl. 6. 10:37
 8/17 anonim ***** válasza:
12%

Nem feltétlen kel korpovitban meg xy fajtájú kenyérben gondolkodnod.

Szerintem is nézz utána olyan diétás recepteknek, amik kiváltják azokat, amiket ennél, tele van a net pl. paleo pizzával meg sütivel, de már előre elkészített verzióban is rendelhető sok boltból.

És a többi ételfajtából is gondolom össze lehet hozni a szénhidrátot, nem feltétlen péksütiből, hanem mondjuk egyél ugyanannyi ch-jú mittudomén krumplit vagy kölesgolyót, hajdinát, de biztos van valamennyi a magokban, zöldségekben is. Édességnek meg ha nagyon kívánod, ott vannak az édesítőszerek vagy rágózz... ilyesmik jutnak eszembe. Kifejezetten jóllakni meg ajánlom a húst, halat és tojást.

2018. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Se az edeset nem kívánom, se a húst gyakorlatilag semmit. A legjobb lenne ha szondán keresztül táplálnának :) :-/ a kiflit se kívánom igazából csak azért írtam, mert attól nincs annyira hányingerem.

Körülnézek a neten ezügyben hátha találok olyat ami lecsúszik jobban , köszi a tippeket!

2018. júl. 6. 10:58
 10/17 anonim ***** válasza:
Nemrég futottam bele egy vállalkozás honlapjába, akik forgalmaznak rengeteg ilyen terméket, van kifejezett ir-kismamás fül a honlapon. Megkeresem majd és linkelem, de most hogy a fene vinné el, dolgoznom kell. Bónusz úgy emlékszem 7000 ft fölött ingyenesen szállítanak házhoz, annyi terméket meg vidáman megrendelhetsz, pláne a tartós fajtákból, mint például a keksz.
2018. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!