Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés utáni fürdés? Ekkora...

Szülés utáni fürdés? Ekkora különbség az országok között?

Figyelt kérdés
Egyik gyerekkori barátnőm Amerikaba él. Szinte egyszerre szültünk. 2,5 hete. Mindkettőnk szülése hüvelyi beavatkozás mentes volt .Én kérdeztem az orvosom ,hogy mikortól fürödhetek fürdőkádban mert annyira jólesne: azt mondta szigorúan 6 hét. Barátnőm kint kérdezte az orvost és neki azt mondták,hogy alaposan kitisztított kádban bármikor fürödhet,mert nincs vágás jót is fog tenni .Na ez annyira furcsa!! Most akkor melyik a valós??? Ekkora különbség van az országok protokolljaiban????

2018. júl. 7. 17:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
60%
Nem biztos,hogy a szülésed teljesen beavatkozásmentes volt. Javaslom,hogy bírd ki azt a 6 hetet,semmi nem ér annyit,hogy az egészségedet kockáztasd.
2018. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Tök mindegy, hogy milyen szülésed volt, egy valami biztos bárhogy szültél: a méheden a méhlepény helyén egy irdatlan nagy seb van és amíg vérzel, a kórokozók sokkal könnyebben feljuthatnak.


Egyébként ha beírod angolul, pont ugyanannyi tiltást mint engedélyezést találsz.

2018. júl. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Alapból vérzel... Menstruáció közben sem ülsz be egy kád vízbe, nem? És azért most egy kicsit durvább a helyzet odabent
2018. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy olvasgatok ezen az oldalon, érdekes módon külföldi országokban gyakorlatilag abszolút nem foglalkoznak a terhes kismamákkal, szült nőkkel, ha valami gondjuk van, nem figyelnek oda rájuk kellőképpen, szóval én a helyedben inkább a magyar orvosodra hallgatnék, előttem már leírták, hogy miért.

Nagy a fertőzésveszély. És császármetszés mellett is. Nem véletlenül kell császáros szülésnél a nemi életet is ugyanúgy hanyagolni az első 6 hétben.

2018. júl. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Amúgy már nem igazán verzek de igazatok van !! Csak érdekelt a téma
2018. júl. 7. 18:12
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem azt mondták, hogy már másnap fürödhetek rövid ideig, nem túl forró , levendulaolajos vízben. Uk
2018. júl. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen.

Ámerikában is ezt mondták a barátnőmnek. Ezért is kérdeztem.

2018. júl. 7. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem Magyarországon nagy a túlféltés, én sokmindenben külföldi protokollt követek. Fürödni kb 2 hét után mertem, addigra elmúlt a vérzés, és a varratok sem voltak már igazán érzékenyek, viszont nagyon jól esett az a kád (nagyon tiszta) víz.
2018. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez mindenben így van. Mikor lehet hozzátáplálni, mivel, hogyan, szoptatás ideje, szülés körülményei, látogatási idők, minden. Ezek valószínűleg csupán protokolláris szokások, amik nem jelentenek semmit, egyik sem jobb a másiknál.


Nekem a magyar orvosom azt mondta, ne fürödjek kádban a vérzés elmúltáig (mondjuk én egyébként sem szoktam így mártózni).

2018. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
En biztonsagosabbnak erzem a magyar protokollt, pedig nem vagyok egy elfogult hungarista, eleg regota nem is elek Magyarorszagon. A kismamakhoz valo hozzaallast, a terhesgondozast is joval alaposabbnak tartom otthon, mint itt, pedig itt aztan mindenbol a legmodernebb, legkorszerubb van a rendelokben, megis kisse hideg a hozzaallas a dologhoz. Otthon pl ugye elmesz terhessegi gyanuval a dokihoz, kapsz egy papirt, h mondjuk 6 hetes terhes vagy, stb stb... itt betelefonalsz idopontert, es 11-12. Hetig nem is nagyon adnak idopontot, mert hogy ilyenkor ugyis “ felesleges” orulni meg... hat nekem ez fura.
2018. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!