Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt még rajtam kívül...

Van itt még rajtam kívül valaki, akinek fájt a háta, gerince terhesen, és a fájdalom nem szűnt meg a szülés után sem?

Figyelt kérdés
A terhességem 22. hetétől szenvedtem a hátfájástól. 4 hete szültem, de még mindig fáj a hátam. Tudom, hogy nagyon megterhelő a hát számára egy terhesség, de nem kéne most már csillapodnia a fájdalomnak? Azelőtt szinte soha nem volt rám jellemző a hátfájás. :-(
2018. júl. 9. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezért kell már a várandósság előtt,alatt elkezdeni tornázni. Egy átmozgató tornának,gerinctornának semmilyen kontraindikációja nincs. Keress egy gyógytornász kollégát, nézze meg pontosan mi a gond és adjon egy szeméylre szabott programot neked. Addig is ellenőrizd a tartásod,megfelelően tart-e a melltartód,van-e túlsúlyod, hogyna hordozod a babát stb.
2018. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem se szűnt meg a szüléssel, mert utána meg cipeltem a babámat :) nekem rossz volt a tartásom(előretoltam a csípőmet, úgy fogtam a picit, ez elég gyakori az anyukaknal.)

Elkezdtem tornázni(amikor az orvos megengedte persze!) és hhát erősítő tornát végeztem. A gyerek 9-10 hós volt mire elmult.

2018. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet olyan gerincproblémát összeszedni terhesen (is), ami maradandó. Nekem gyermekágy alatt sikerült szép nagy sérvet kapnom, mert lepukkantak az izmaim, viszont elkezdtem emelgetni :/
2018. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as ott hidd el,más probléma is volt. Senkinek nem megy tönkre ennyire az izomzata és nem 30 kilót emelsz,csak 3-4 -et. Érdemes lenne jobban utánajárni,mi is van a háttárben. Olyan hogy maradandó,ennyitől nem alakul ki.
2018. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem eleve nagyon szar a gerincem, van hozzá egy örökölt kórságom is, amitől nem terhelhető normálisan, szóval igen, én is naaaagyon megszenvedtem mindkét gyereknél. Nekem a jóga segített rengeteget, illetve lehet kapni SMR hengert, az rengeteget segített tünetileg. Amint elkezdett fájni, ráheveredtem hosszában, kicsit feküdtem rajta, aztán férjem felvakart róla és utána semmi bajom nem volt.
2018. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!