Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A méhlepény elegendő progeszte...

A méhlepény elegendő progeszteront tud termelni, ha nekem a progeszteronom alacsony volt, és arra 600mg pótlást kaptam naponta?

Figyelt kérdés
Szóval, 14 hetes Várandós vagyok. Nagyon nehezen jött össze a baba. Az orvosom javaslatára a 12.hétig pótoltam.. De mivel nekem alacsony volt, így félek, hogy a méhlepény, elegendő hormont fog-e tudni termelni. Eddig hála a Jó Istennek, minden rendben ment :) Kérem szépen, olyan válaszoljanak, akiknek hasonló gondjuk volt. Nagyon szépen köszönöm!

2018. júl. 12. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Menni fog!


Azért kell szedni, mert az elején neked kéne termelni, de nem tudod. Később ezt a szerepet a méhlepény átveszi, ezért neked már nem kell pótolni.

A méhlepény progeszteron termelése, pedig nem függ attól, hogy a kismamának alacsony-e a saját progeszteronja.


Ettől függeltenül előfordul, hogy később esetleg újra elkezdik veled szedetni, de az inkább amolyan biztonsági játszma, hogy tuti ne legyen baj. De ez leginkább akkor történik meg, ha vérzés lépne fel, ami egyáltalán nem biztos, hogy progi hiány miatt történne.

2018. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató választ! :)
2018. júl. 12. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is aggodtam miatta,600 mg ot szedtem amit szépen fokozatosan hagytam el a 15 hétig.Minden rendben lessz.
2018. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!