Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi lenne a helyes...

Szerintetek mi lenne a helyes döntés? Egyáltalán nem akarok gyereket.

Figyelt kérdés
Tényleg döntésképtelen vagyok, kétlem hogy jól kijövök ebből a helyzetből. Akaratom ellenére estem teherbe, a hátam közepére nem kívánom az egészet, nem vagyok felkészülve sem lelkileg sem anyagilag. Nem hiszem hogy tudnék jó anyaként viselkedni. Azzal a tudattal sem akarok együtt élni hogy eldobtam magamtól a gyerekemet, gondolni sem mertem arra hogy ez megtörténik. Megölni nem akarom, lehet inkább magamat kellene miután szülök de akkor meg a gyerek életét befolyásolná ha megtudná mi történt az édesanyjával. Nem akarok neki se rosszat tényleg de nem szerepelt a terveim közt a terhesség legalábbis nem a közeljövőben és nem ilyen körülmények között. Sajnos erőszak útján történt a dolog, fogalmam sincs mi lenne a helyes de undorodom magamtól, a kapcsolattól, mindentől amit az idióta társadalom erőltet a nőkre és férfiakra egyaránt. Úgyis ítélkezés lesz a vége érzem bárhogy is döntök.
2018. júl. 16. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

En sem akartam gyereket aztan becsuszott...igaz azert volt segitsegem (bar a javat egyedul csinalom...) es anyagilag is jol altam.

Mar nem csinalnam maskepp,imadom a lanyom es o a legfontossabb.

Sz meg gondold at jol...esetleg beszelj egy hozzaertovel es kerj segitseget.

Sztm mivel eroszak volt ezert nem kene megtartani (igaz nem a gyerek tehet rola),csak nehogy mindig az jussob eszedbe h hogyan fogant es esetleg a gyerek lassa ennek a karat.

En nem tartanam meg...de ugye kitudja mit tennek ha en lennek ilyen hejzetben. Mobdani konnyu mindent.

2018. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
58%

Szia!

Ezt senki nem döntheti el helyetted, neked kell meghozni a döntést.


Ha nem szeretnél gyereket, mert nem tudnád eltartani, illetve nem vagy az az "anya típus", ráadásul ugye erőszak miatt estél teherbe, én az örökbeadást választanám.

Így esélyt adnál a gyerekednek egy boldogabb életre, mint amit te tudnál neki nyújtani.

Esetleg, ha belefér, próbálj meg "megbarátkozni az anyaság gondolatával", hátha mégis megtartanád őt.

Ha egyik opció sem jó, akkor fontolóra venném az abortuszt, de szerintem azt csak akkor válaszd, hogy ha biztos vagy benne.


Mint már említettem, ez csak és kizárólag rajtad áll vagy bukik, ez az én személyes véleményem ill. tanácsom.


Sok sikert kívánok neked és a picinek, hogy mindkettőtöknek a legjobb legyen! :)

2018. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Én elvetetném, szerintem ebben a helyzetben ez a legjobb döntés, de neked kell tudnod. Sajnálom, ami veled történt, remélem, fel tudod dolgozni.
2018. júl. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom elképzelni, hogy lehet úgy felnevelni egy gyerkőcöt, akárhányszor ránézel a fogantatás körülménye jut-vagy juthat-eszedbe.
2018. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Ezért aztán rommá leszek pontozva, de egy pár hetes, alaktalan, fejletlen valami még NEM gyerek. Lehetne belőle egyszer, igen, de olyankor még nem az. Én nem tartom gyilkosságnak az abortuszt, ellenben ilyen körülmények között felnevelni egy gyereket, akit sosem akart senki és erőszakból fogant, az ezerszer rosszabb, mint eltüntetni, még mielőtt egyáltalán tudata lenne.

Miért ölnéd meg magad? Hülyeség. Túl tudsz jutni az egészen, csak a megfelelő döntéseket kell meghoznod. Ítélkezni meg nincs joga senkinek, sőt, tudniuk sem kell róla. Egyedül az orvosnak kell elmondanod, meg majd egy pszichológusnak, ők meg nem ítélkeznek. Túlparázod az egészet.

2018. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az erőszak az, ami miatt mindenképpen elvetetném. Minden egyes nap erre emlékeztetne, amikor ránézel, még akkor is, ha imádnád, és ő lenne az életed.

A többi indok számomra nem elég megalapozott, bár én úgy vagyok vele, hogy még mindig inkább abortusz, mint egy olyan élet, ahol nem várják, nem szeretik a kicsit.

2018. júl. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Rengeteg olyan pár vár kisbabára akiknek soha nem lehet saját gyermekük az örökbeadás is 1 opcio.Igy nem kéne abortuszra menned és felnevelned sem.Esélyt adnál neki 1 jobb életre és talán nekedis könyebb lenne lelkileg ha tudnád hogy 1 szerető családhoz kerülne.
2018. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom ami veled történt. Borzalams nehéz döntést kell meghoznod. Senki se ítélhet el azért ha nem tartasz meg egy erőszakból fogant gyereket, akit nem is akartál. Ne akarj úgy leélni egy életet hogy ahányszor csak ránézel arra a gyerekre az jusson eszedbe ami történt veled.Jogod van ahhoz hogy normális boldog életed legyen, a történtek után. A helyedben nem tartanám meg. (Remélem feljelentetted az elkövetőt)
2018. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
5# válaszolóval egyetértek.
2018. júl. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolj úgy sz abortuszra, mint gyilkosságra. Különben nem teszed túlrajta. Még nem egy babáról beszélünk.
2018. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!