Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40 felett sokkal gyakoribb a...

40 felett sokkal gyakoribb a terhességi cukorbetegség illetve a magas vérnyomás? Mindig kórházi kezeléssel jár? Esetleg megelőzhető? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ELVILEG az életkorral emelkedik az esély is ezekre a betegségekre. Van már két gyermekem, velük semmi ilyen nem volt, őket 34 és 37 évesen szültem. Túlsúlyos sem vagyok. De nagyon tartok attól, hogy ha harmadik babát bevállalom, így 40 felett, akkor kialakul valamelyik nálam. Már csak azért is, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy kórházban feküdjek. Viszont annyira szeretnénk még egyet ...
2018. júl. 18. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Én 34 vagyok, és terhességi cukorbetegségem lett.

Sokakat ismerek, akik 40 felett vállaltak még gyereket, és semmi bajuk...

Inkább egyéni hajlam kérdése ez, mint az életkortól

2018. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Egy fenét! Akárki akármit is mond, nem a 40 éven felülieknél gyakoribb a cukorbetegség stb, hanem valóban egyéni hajlam függvénye és nem életkoré!


Sőt! Akiket én láttam cukorbetegeket, mind fiatal volt és még csak nem is túlsúlyos.


40-es, túlsúlyos kismamának meg teljesen rendben volt a vérképe, meg a cukorterhelése,

NEM KOR FÜGGŐ!!!


Persze kockázat mindig van, na de az ne vállaljon gyereket, aki nem mer, mert mi lesz majd, ha....

2018. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
A betegségek nem életkorhoz,meg testsúlyhoz vannak kötve.
2018. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Harmadiknak: ezeket pont életkorhoz és testsúlyhoz kötik a dokik.
2018. júl. 19. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!